To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Konferencja Fitness PEI V

16 Marca, 08:00 od 139,00 zł
PGE Narodowy, Warszawa

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 34,99 zł
AmberExpo, Gdańsk

Blockchain Alliance Cracow

Środa, 14:00 - 22:00
Audytorium im. W. Danka, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie​​, 30-084 Kraków

PIĘKNIEJSZA WERSJA CIEBIE - MODELOWANIE TWARZY I SYLWETKI

Jutro, 10:00 - 17:00
Atelier Piękna, Warszawa

Premiera filmu Zdzisław Najder. Chciałem zostać lotnikiem

Pokaz premierowy filmu dokumentalnego Mieczysława Bartłomieja Vogta Zdzisław Najder. Chciałem zostać lotnikiem odbędzie się 23 listopada br. o godz. 18:00 w Kinie Kultura w Warszawie. Po filmie odbędzie się dyskusja z udziałem publiczności, w której udział wezmą: prof. Andrzej Paczkowski, Mirosław Chojecki, Michał Komar i Reżyser Mieczysław B. Vogt. Dyskusję poprowadzą prof. Ewa Marciniak i Artur Wolski. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny (obowiązuje wcześniejsza rejestracja poprzez link www)

Zdzisław Najder - legenda "Solidarności", założyciel Polskiego Porozumienia Niepodległościowego, były szef Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, historyk literatury, znawca twórczości Josepha Conrada. Film Vogta koncentruje się na latach 1975-1992, od utworzenia przez Najdera Polskiego Porozumienia Niepodległościowego, po przejęcie funkcji dyrektora polskiej rozgłośni RWE, aż do wycofania się z życia publicznego po ujawnieniu epizodu współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa.

"- Po komunistach można było się spodziewać najgorszego - Jacek Merkel wspomina moment, kiedy sąd warszawski w trybie zaocznym skazał na śmierć Zdzisława Najdera po przejęciu przez niego stanowiska dyrektora polskiej rozgłośni Radia Wolna Europa - jeśli wydali na kogoś wyrok śmierci to oznaczało, że jest to dla nich bardzo niebezpieczna osoba, co było symbolicznym potwierdzeniem dla nas, że jest to nasz człowiek."

Mieczysław Bartłomiej Vogt przedstawił w dokumencie, poprzez losy Zdzisława Najdera i z jego perspektywy, ważny okres we współczesnej historii Polski - transformacji ustrojowej i reorientacji geopolitycznej. Film obrazuje intelektualistę w świecie wielkiej polityki, która nosi znamiona bezwzględnej, cynicznej i przewrotnej gry. Bohater od pisania o historii literatury, czy też o historii w ogóle, przeszedł do próby wpłynięcia na jej bieg.

Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Bartłomiej Vogt

Producent wykonawczy: Video Studio Gdańsk

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Koproducentami dokumentu są: Europejskie Centrum Solidarności, TVP SA, Video Studio Gdańsk.

Sponsor Główny filmu: Grupa ENERGA

Współorganizatorzy pokazu: Stowarzyszanie Filmowców Polskich, Ośrodek KARTA, Kino Kultura

Zobacz również:

film film w Warszawie wydarzenia Warszawa Artur Wolski Michał Komar Mieczysław B. Vogt Mirosław Chojecki prof. Andrzej Paczkowski prof. Ewa Marciniak Zdzisław Najder

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Premiera filmu Zdzisław Najder. Chciałem zostać lotnikiem" jest Video Studio Gdańsk

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej