To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Coworking Now 2019 - 3 edycja!

4 Kwietnia - 5 Kwietnia 499,00 zł
O4 Coworking, Olivia Four, Olivia Business Centre, Gdańsk

OpenReaktor #74

17 Kwietnia, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

24 Maja, 09:00 - 17:45 od 350,00 zł
Hotel Andels 4****, 91-065 Łódź

Waves Blockchain Day Powered by Waves Platform, Blockchain Alliance and Partners

Czwartek, 10:00 - 18:00
Mercedes-Benz Polska, 02-460 Warszawa

Alfabet - pokaz filmu - Warszawa - bilety

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "Alfabet", a po nim na rozmowę o Nowych Możliwościach w Edukacji


Dla kogo? 

W szczególności zapraszamy

- Rodziców

- Nauczycieli i dyrektorów

- Osoby zainteresowane edukacją alternatywną

- Pedagogów i psychologów

- Studentów pedagogiki i kierunków artystycznych

- Tutorów


O Filmie 

98% dzieci w wieku przedszkolnym osiąga poziom geniuszu w myśleniu dywergencyjnym (które jest jedną z umiejętności potrzebnych do myślenia kreatywnego), ale po ukończeniu szkoły zaledwie 2% z nich osiąga takie wyniki. Winna temu jest w dużej mierze ustandaryzowana edukacja oparta na współzawodnictwie, ocenianiu i testach, która zabija dziecięcą kreatywność i wyobraźnię, ucząc szablonowego sposobu myślenia.

Alfabet pokazuje, w jaki sposób współczesny system edukacji determinuje nasz sposób patrzenia na świat i kształtuje naszą osobowość.
Bohaterami filmu są między innymi:


André Stern

Nigdy nie chodził do szkoły. Jest prfesjonalnym gitarzystą, kompozytorem i lutnikiem, przez wiele lat pracował także jako dziennikarz muzyczny, obecnie prowadzi wykłady i szkolenia na całym świecie. Biegle włada pięcioma językami, ma rozległą wiedzę w dziedzinach astronomii, fotografii i informatyki. Jest ojcem dwójki dzieci, które również nie chodzą do szkoły.
Arno Stern

Pedagog i badacz naturalnych skłonności dzieci, od blisko 70 lat nieprzerwanie prowadzi w Paryżu pracownię malarską. W wyniku swoich badań postanowił nie posyłać do szkoły dwójki swoich dzieci - André i Eleonore.
Ken Robinson

Nauczyciel, pedagog i profesor wyższej uczelni, znany na całym świecie z wykładu Czy szkoły zabijają kreatywność, który wygłosił na konferencji TED. Dzięki jego wykładom i książkom tysiące ludzi na całym świecie podjęło decyzję o zmianie sposobu edukacji swoich dzieci.
Gerald Hüther

Profesor neurobiologii w klinice psychiatrii Uniwersytetu w Getyndze. Całą karierę poświęcił badaniom mózgu oraz badaniom procesów uczenia się. Jest jednym z inicjatorów ruchu "Budzących się Szkół" oraz autorem książek, m.in. "Wszystkie dzieci są zdolne".


W rozmowie wezmą udział 

Marianna Kłosińska - Prezeska Fundacji Bulerbyn i Fundacji Dzieci Mają Głos. Zainicjowała i prowadzi jedną z pierwszych w Polsce szkół demokratycznych. Będąc zwolenniczką unschoolingu zdecydowała się na założenie LO Astrid i SP Ronja, aby umożliwić funkcjonowanie Unschoolersom w ramach polskiego prawa.
Od dziecka instytucja szkoły ją uwierała, ale to macierzyństwo skłoniło ją do aktywnego działania w NGO na rzecz tworzenia alternatywy w edukacji.

Elżbieta Manthey - blogerka, dziennikarka, mama. Wspólnie z Wojciechem Musiałem prowadzi blog Juniorowo.pl o wychowaniu i edukacji opartych na szacunku i dobrych relacjach.

Zofia Grudzińska - nauczycielka języka angielskiego, zwolenniczka ruchu szkół demokratycznych, w latach 2013-2015 członkini oraz liderka Zespołu ds. Strategii przy Ministrze Edukacji Narodowej, współzałożycielka Ruchu Społecznego Obywatele dla Edukacji.

Dagmara i Mariusz Ponikiewscy - współtworzą Fundację Stacja Badawcza na rzecz rozwoju i nauki dzieci i dorosłych, w której udostępniają przestrzeń twórczej pracy badawczej, dając możliwość realizacji własnych projektów.

Tytus Czyzewski - ur. w 2004 roku, przez trzy lata uczył się w szkole systemowej, następnie spędził rok w międzynarodowej szkole na Mauritiusie, a przez kolejny rok uczył się w podróży - w "worldschoolingu".Pytania 

Czy będzie można kupić bilety przed seansem? 

Niestety nie, bilety dostępne są tylko przez serwis evenea.pl i można je kupić do 23.10.2018 r.


Czy można zabrać z sobą dzieci? 

Tak, jednak nie oferujemy kącika zabaw ani opieki dla dzieci. Najmłodsi będą musieli znaleźć się pod opieką rodziców. Jeśli życzysz sobie, żeby dziecko miało osobne miejsce siedzące, konieczne będzie zakupienie dla niego biletu.


Zobacz również:

film film w Warszawie wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Alfabet - pokaz filmu - Warszawa" jest Wydawnictwo Element Sp. z o.o.

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej