To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

OpenReaktor #72

13 Lutego, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

Spotkanie w Kręgu Kobiet - Grudziądz

29 Stycznia, 17:30 - 20:30 65,00 zł
QAL Group, Grudziądz

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 34,99 zł
AmberExpo, Gdańsk

Konferencja Fitness PEI V

16 Marca, 08:00 od 189,00 zł
PGE Narodowy, Warszawa

Pokaz filmu " Why We Cycle" + dyskusja z oficerami rowerowymi

Czy wiesz, że jeszcze 50 lat temu Amsterdam był zatłoczony samochodami i tylko gdzieniegdzie pomykał odważny rowerzysta? Dziś w Holandii rowerów jest więcej niż ludzi. Holendrzy nie rozmyślają nad tym, co jest tak niezwykłego w ich w kulturze rowerowej. Po prostu jadą. 

Twórcy filmu "Why We Cycle" ("Dlaczego Właśnie Rower") zapraszają rowerzystów i naukowców ze wszystkich środowisk, aby porozmawiać właśnie o holenderskiej kulturze rowerowej. O jeździe na rowerze opowiada zarówno mama z córką, jak i nastolatki. Opowiada starsza pani, mały chłopiec i dorosły mężczyzna.

Dlaczego rower jest tak wygodny i popularny w Holandii? Czy zawsze tak było? Co ma wspólnego jazda na rowerze ze stadem szpaków?Jak to się dzieje, że rowerzyści nie wpadają na siebie? Jakich argumentów można użyć, by przekonać współpracowników do jazdy rowerem? 

Specjaliści z różnych dziedzin opowiadają o tym z niewyszukaną swobodą tak, jakby to była najzwyczajniejsza rzecz na świecie. Tak zwyczajna jak oddychanie.

Miasto Gdynia zaprasza do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego na premierę polskiej wersji filmu "Dlaczego Właśnie Rower" ("Why We Cycle" - reż. Arne Gielen i Gert Jan Hulster, 2017, Holandia). To dokument, który ujrzał światło dzienne w czerwcu 2017 r. podczas największej konferencji rowerowej - Velocity. Od tamtego czasu został wyświetlony w Belgii, Irlandii, Rosji, USA, Australii, Nowej Zelandii, Luksemburgu i w Niemczech. W maju 2018 r. będzie można go obejrzeć podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ESPOO CINE w Finlandii.

Gdynia będzie pierwszym polskim miastem, w którym mieszkańcy Trójmiasta będą mogli za darmo obejrzeć ten fascynujący reportaż w polskiej wersji językowej

Po filmie oficerowie rowerowi z Gdyni, Gdańska i Sopotu (Jakub Furkal, Remigiusz Kitliński, Krzysztof Jałoszyński) zapraszają do wspólnej dyskusji o poruszaniu się rowerem w Trójmieście.

https://www.facebook.com/events/2125413714363928

Zobacz również:

film film w Gdyni wydarzenia Gdynia Rowerzyści

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Pokaz filmu " Why We Cycle" + dyskusja z oficerami rowerowymi" jest Oficer Rowerowy Gdynia

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej