To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Life Balance Congress

29 Listopada - 1 Grudnia od 110,00 zł
Ptak Warsaw Expo, Nadarzyn

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

Sobota - Niedziela od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

OpenReaktor #79

13 Listopada - 13 Grudnia
ReaktorWarsaw, Warszawa

ODWOŁANE do odwołania ;) Webinar: Partnerstwo między miastem i wsią. Jak założyć RWS?

  1. Rolnictwo Wspierane Społecznie (RWS) to model współpracy między konsumentami i producentami żywności, stwarzający dogodne warunki działalności dla drobnych gospodarstw rolnych. Relacja między tytułowym "miastem" a "wsią" zmienia się tutaj w osobisty, oparty na zaufaniu kontakt. Tutaj szacunek i obustronna opieka wypierają logikę rynkową, której motywacją jest przede wszystkim zysk.

W RWSie konsumenci płacą rolnikom z góry, na początku sezonu ustaloną kwotę. Dzięki takiemu rozwiązaniu rolnik zna swój roczny przychód i niezależnie od urodzaju czy wahań cen rynkowych z powodzeniem prowadzi gospodarstwo. Płatności te dają gospodarstwu środki niezbędne do zakupu nasion, drobnego sprzętu.

Taki model działania uczy konsumentów odpowiedzialności oraz daje poczucie uczestnictwa w cyklu przyrodniczym. To tak jakby być rolnikiem na 1/100 etatu, ale być nim, choćby w tym jednym procencie :) Można także pomagać w lokalnych pracach przez co mieć jeszcze silniej rozwinięte partnerstwo "miasto-wieś" .
RWS niewątpliwie daje poczucie wspólnoty, osobom które łączą się w słusznej sprawie, pomagając rolnikom i zdobywając dla siebie ekologiczne produkty w ze sprawdzonego źródła. Jak wiadomo, obecnie nie jest to aż takie proste aby wiedzieć co się je... RWS rozwiązuje ten problem i dodatkowo wspiera rozwój niewielkich gospodarstw rolnych, które niestety coraz częściej wypierane są przez olbrzymie koncerny przemysłu rolnego.

Na webinarze spotkamy założycieli różnych grup RWS w Polsce. Opowiedzą nam o swoich początkach, o tym jak działa ten model oraz przejdą do instruktażowych wypowiedzi, które ułatwią wszystkim zainteresowanym rozpoczęcie działalności RWSowej w swoim mieście.

Seminarium będzie rejestrowane i przesłane w postaci zapisu audio/wideo do wszystkich osób, które wybiorą bilet z donacją "dla fanów". Program webinarów w całości finansowany jest z darowizn.
-----
miejsce: internetowe spotkanie w formule webinaru
Data: ODWOŁANE, do odwołania ;)
Godzina:
Odpłatność:
Zapis wideo: 
------
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną, na udostępniony adres, informacji związanych z działalnością statutową oraz informacji handlowych od Fundacji Cohabitat, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

WEBINAR to nic innego jak odbywające się "na żywo" seminarium przeniesione z sali wykładowej do Internetu. W trakcie jego trwania wszyscy uczestnicy widzą wykładowcę i innych uczestników, mogą się z nimi bezpośrednio kontaktować - zadawać pytania i wyrażać opinie. Każdy uczestnik "siedzi w pierwszym rzędzie" - nikt mu nie zasłania, nikt mu nie przeszkadza. Prezentacje pokazywane przez wykładowcę są widoczne na Twoim ekranie.


Zobacz również:

szkolenia

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "ODWOŁANE do odwołania ;) Webinar: Partnerstwo między miastem i wsią. Jak założyć RWS?" jest Fundacja Cohabitat

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej