Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  VOL 1 >> bilet na cykl warsztatów z FOTOGRAFII od podstaw >> 8 WTORKÓW
29 Października 2019, 17:30 759,00 zł
  VOL 2 >> bilet na cykl warsztatów z FOTOGRAFII od podstaw >> 8 ŚRÓD
30 Października 2019, 17:30 759,00 zł

Wiesz jak jest, ustawiasz automat i pstryk. Wyjdzie jak wyjdzie. Czasem nawet całkiem nieźle :)
Możliwe, że już od jakiegoś czasu robisz zdjęcia swoim ulubionym aparatem, ale jakoś nie możesz wyjść poza schemat. Nie masz czasu przebrnąć przez instrukcję i zwyczajnie nie masz kogo zapytać o co w tym wszystkim chodzi.
A jednak czujesz, że chciałbyś mieć większy wpływ na swoje kadry. Czuć się pewniej przy pomiarach światła, ekspozycji. Swobodnie operować głębią ostrości i dobrze ją wykorzystywać. Lub po prostu chcesz w końcu wyciągnąć więcej z tego sprzętu, który kurzy się na półce.

Jeśli tak, to ten warsztat jest dla Ciebie! Zdobędziesz mocne podstawy do samodzielnej pracy z aparatem i będziesz mógł dalej rozwijać się w kierunku, który Cię interesuje. Złapiesz sporą dawkę myślenia kompozycją i estetyką. I z każdym tygodniem, z każdą nową sytuacją fotograficzną, wyćwiczysz swą rękę i swe oko w pracy z aparatem. Nie zabraknie też bazowych elementów obróbki fotograficznej.
Gotowy?
To przybywaj do Zakładu.
Lubimy powtarzać, że wszystko jest w twoich rękach. Musisz tylko zacząć!


CYKL WARSZTATÓW // dwie edycje do wyboru:

VOL 1 >> TERMINY spotkań (8 WTORKÓW) >> 29 PAŹDZIERNIKA + 5, 12, 19, 26 LISTOPADA + 3, 10, 17 GRUDNIA.  
VOL 2 >>
TERMINY spotkań (8 ŚRÓD) >> 30 PAŹDZIERNIKA + 6, 13, 20, 27 LISTOPADA + 4, 11, 18 GRUDNIA.
Wszystkie spotkania w ramach tego cyklu warsztatów odbywają się w godz. 17:30 - 21:00

MIEJSCE:

ZAKŁAD MAKERSPACE ul. Świętego Wawrzyńca 7 (Stara Fabryka Goplany)


PLAN WARSZTATÓW:

DZIEŃ 1 / Koniec z trybem auto!
Ujarzmiamy podstawowe funkcje aparatu, pracujemy z kolorystyką i ekspozycją fotografii. Przygotowujemy się do sesji fotograficznej operującej w technikach wysokiej i niskiej tonacji.Temat do domu to "Niejasności".

DZIEŃ 2 / Czas naświetlania
Czas naświetlania to zagadnienie techniczne, ale ma niebywały wpływ na sposób obrazowania. Praca z migawką pozwala kreować dynamikę ruchu fotografowanych scen. Jak fotografować ruch w ciekawy sposób? To jest esencją tych zajęć. Na te zajęcia warto wziąć statyw!

DZIEŃ 3 / Obiektyw - oko aparatu.
Oko naszego aparatu, najważniejszym elementem kształtującym fotografowaną rzeczywistość na naszych zdjęciach. Praca z kątem widzenia, przerysowaniem perspektywy, umiejętność dobierania czasu naświetlania do ogniskowej - każde zdjęcie wymaga przemyślenia tych elementów i podejmowania dobrych decyzji by uchwycić temat tak, by zdjęcie robiły wrażenie!
Temat do domu to "Odmieniec".

DZIEŃ 4 / Głębia ostrości
Głębia ostrości i praca z przysłoną, to podstawowy język każdego fotografa. To jeden z najważniejszych aspektów w fotografii. Od odpowiedniej głębi ostrości będzie zależało czy nasze zdjecia będa miały ciekawą plastykę czy będa to zwykłe fotki.
Temat do domu to "Dobra decyzja".

DZIEŃ 5 / Doskonała ekspozycja
Ustawianie ekspozycji jest nieodłącznym elementem robienia zdjęć, nawet jeśli używając automatu nie mamy tego świadomości. Do tych zajęć już wiele aspektów pracy z ekspozycją będziemy mieli omówione i opracowane. Tym razem zbadamy temat dużo głębiej; przy tych zajęciach okaże się, że z dużą pewnością jesteśmy w stanie ustawić tak aparat, aby od pierwszego zdjęcia chwytał fotografie wyglądające jak to sobie wyobrażaliśmy. Część praktyczną poświęcimy na fotografię portretową i pracy ze światłem przy portrecie.
Temat do domu to "Druga twarz".

DZIEŃ 6 /Fotografia nocna
Sprawdzianem nabytych w ciągu warsztatów umiejętności będzie plener nocny. Plener, do którego gruntownie się przygotujemy, poznając aspekty i uwarunkowania pracy w takich warunkach. Będziemy też praktycznie sprawdzać działanie fotografii z długim czasem naświetlania bawiąc się malowaniem światłem. Na te zajęcia warto wziąć statyw i komputer!
Temat do domu to "Senni goście"

DZIEŃ 7 /Plener nocny
Wspólne wyjście na fotografowanie po zmroku. Zaprzęgniemy całą wiedzę z warsztatów by focić miasto w taki sposób, jak ludzkie oko nie jest w stanie zobaczyć, wykorzystując różne techniki fotografii nocnej. Stary Rynek i okolice to będzie przestrzeń naszych działań. Na te zajęcia warto zabrać statyw i inne elementy wyposażenia fotograficznego.
Temat do domu to "Inne miasto"

DZIEŃ 8 /Studio fotograficzne - 1 zajęcia II Stopnia
Oświetlenie studyjne, światłomierze, nasadki modyfikujące światło i wszystko z czym w studio się pracuje - to poznamy na tych zajęciach, które rozpoczynają cykl zajęć II Stopnia. Pokażemy jak ustawieniem świateł można wyczarować fantastyczne zdjęcia.


UCZESTNICY:

Grupa 8 osobowa >> warsztaty odbywają się w kameralnej grupie, dla lepszego przepływu informacji i i pochłaniania wiedzy :)
Poziom >> podstawowy, nie musisz niczego wiedzieć, wystarczy, że posiadasz własny aparat, a całej reszty, nauczymy Cię na miejscu!

MATERIAŁY:

Każdy uczestnik przychodzi z własnym aparatem. Pozostałe materiały i potrzebny sprzęt dostępny jest na miejscu.

KOSZT:

759 zł >> 689 zł do 20 października na hasło ZAKLAD
Lepiej zapisz się od razu i zgarnij zniżkę!

PROWADZĄCY:

Łukasz Walaszczyk - absolwent ASP w Poznaniu. Fotograf z pasji i wykształcenia. Od przeszło 15 lat prowadzi zajęcia i warsztaty z fotografii. Organizator plenerów i wystaw fotograficznych. Zakochany w górach, jeździe na rowerze, miłośnik pieczenia domowego chleba i gotowania.

PYTANIA:

Wszystkie pytania kieruj do Agaty >> tel: 606 273 658, mail: warsztaty@zaklad.org
lub Łukasza >> tel. 502 084 370‬

Z A P R A S Z A M Y!

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Poznaniu wydarzenia Poznań