We Need More Space in Łódź

25 Listopada 2019, 18:00-20:30 (Poniedziałek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka

dostępnych: bez ograniczeń

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

🌌 Potrzebujesz kosmosu tak bardzo jak my? Przyjdź 25 listopada do SkyHub a odlecisz z nami w kosmos!

🚀 We Need More Space in Poland to cykl wydarzeń popularnonaukowych skupionych na szerzeniu wiedzy o eksploracji kosmosu. Zapraszamy na scenę astronomów, inżynierów i entuzjastów kosmosu, którzy dzielą się swoją wiedzą i pasją.

AGENDA spotkania:

🔭 Astronomia a codzienność, czyli co nam daje zainteresowanie astronomią - Tomasz Banyś

Czy w dzisiejszych czasach patrzenie w niebo ma jeszcze sens? Co nam to daje? Czy gwiazdy i planety mają jakikolwiek związek z naszym życiem? Czego potrzeba, żeby badać kosmos i czy warto to robić? Uczestnicy będą mieli okazję do wspólnego zastanowienia się nad odpowiedziami na te i inne pytania w trakcie dyskusji ilustrowanej praktycznymi przykładami zastosowania wiedzy i umiejętności wchodzących w skład edukacji astronomicznej w codziennym życiu.

Tomasz A.J. Banyś - od 2015 związany z Planetarium EC1 w Łodzi, gdzie zajmuje się m.in. popularyzacją nauki; wykładowca akademicki, trener szkoleń, ekspert z zakresu bezpieczeństwa i ochrony danych, autor ok. dwustu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Członek Astronomów Bez Granic (AWB) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji Astronomicznej (EAAE), w przeszłości także [m.in](http://m.in/) . Amerykańskiego Stowarzyszenia Obserwatorów Gwiazd Zmiennych (AAVSO), Towarzystwa Astronomicznego Pacyfiku (ASP), Międzynarodowego Towarzystwa Obserwacji Zakryć (IOTA), Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA); wieloletni współpracownik Międzynarodowej Unii Astronomicznej (IAU) oraz portalu AstroNEWS i Obserwatorium Astronomicznego w Bukowcu.

🛰️ Podsumowanie roku satelity PW-Sat2 na orbicie - Dominik Roszkowski

Satelita PW-Sat2 już od roku znajduje się na orbicie. W tym czasie przeprowadził wiele eksperymentów, z których najważniejszym jest oczywiście otwarcie żagla deorbitacyjnego. Mimo trudności i problemów operatorom udało się do dzisiaj utrzymać stałą łączność i osiągnąć zupełnie nieplanowane sukcesy. O tym i o innych zagadnieniach związanych z budową i wysłaniem satelity w kosmos opowie wicekoordynator projektu Dominik Roszkowski.

Dominik Roszkowski jest wice koordynatorem projektu PW-Sat2 oraz programistą aplikacji mobilnych. Pasję do astronautyki łączy z fascynacją programowaniem i nowymi technologami.

🔴 Twardowsky - polska baza marsjańska dla 1000 osób - Natalia Ćwilichowska, Dominik Liśkiewicz

Zespół wrocławskich studentów i pasjonatów eksploracji kosmosu stworzył projekt bazy marsjańskiej Twardowsky. Baza została zaprojektowana na konkurs Mars Colony Prize, organizowany przez The Mars Society. Podczas finału rozgrywanego w Pasadenie, w Kalifornii, Twardowsky zajął 2 miejsce na świecie. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak powstawała kolonia Twardowsky, jakie rozwiązania technologiczne zostały zaproponowane i jakie rozrywki zapewniliśmy kolonistom, to koniecznie zapraszamy na spotkanie.

Dominik Liśkiewicz - Pasjonat technologii kosmicznych, badań kosmosu oraz druk 3D. Ukończył studia drugiego stopnia na Politechnice Wrocławskiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Założyciel firmy AddMan zajmującej się szybkim prototypowaniem m.in. przy użyciu drukarek 3D. Członek stowarzyszenia WroSpace i współorganizator World Space Week Wrocław. Wolontariusz na zawodach European Rover Challenge.

Natalia Ćwilichowska - studentka technologii chemicznej na Politechnice Wrocławskiej. Związana z takimi podmiotami jak Projekt Scorpio oraz Space is More. W swoim życiu zawodowym chce połączyć biotechnologię z inżynierią kosmiczną. Zaangażowana w projekt bazy Twardowsky, gdzie była odpowiedzialna za system przetwórstwa bio odpadów. Swoja prace dotyczącą koncepcji biorafinerii dla długoterminowych misji kosmicznych przedstawiła podczas International Astronautical Congress w Waszyngtonie.

Po więcej kosmicznych wydarzeń i informacji zajrzyj na  We Need More Space.

Zobacz również:

konferencje Astronomia Kosmos wydarzenia 90-001 Łódź