Wellbeing w organizacji

21 września 2017, 10:00-15:30 (czwartek)

Wrocławskie Centrum Kongresowe (RCTB), Wrocław Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  Pierwsza pula

dostępnych: bez ograniczeń

Wyprzedane 149,00 zł Wyprzedane
  Druga pula

dostępnych: bez ograniczeń

Wyprzedane 199,00 zł Wyprzedane
  Trzecia pula

dostępnych: bez ograniczeń

Wyprzedane 249,00 zł Wyprzedane

 CPRKONFERFENCJA WELLBEING W ORGANIZACJWSB

Cel

Celem pierwszej we Wrocławiu konferencji "Wellbeing w organizacji" jest dostarczenie wiedzy, inspiracji, innowacyjnych i praktycznych rozwiązań związanych z dobrostanem pracowników.

Dobrze zarządzane organizacje postrzegają ludzi w organizacji holistycznie jako kapitał, a efektywne kierowanie ludźmi musi uwzględniać dbałość o stan psychofizyczny pracownika.

Dla kogo?

Konferencja przeznaczona jest dla środowisk biznesowych: zarządów firm, liderów, coachów, dyrektorów i specjalistów działów HR, CSR, specjaliści od Employer Branding, Marketingu oraz H&S ( Heath&Safety), środowiska naukowego oraz innych zainteresowanych osób.

Gość Specjalny: Prof. Andrzej Jacek Blikle

Prelegenci
Prelegentami oraz uczestnikami panelu dyskusyjnego są praktycy biznesu, przedstawiciele organizacji, którzy podzielą się doświadczeniami z zastosowania najlepszych praktyk we wdrażaniu wellbeingu.

Czym właściwie jest wellbeing w organizacji?

To czynnik, na który składa się kilka aspektów m.in.:

 • pozytywne emocje
 • dobra atmosfera w pracy
 • poczucie sensu i wspólnoty
 • zapewnienie pracownikom odpowiednich możliwości rozwoju
 • dbanie o ich bezpieczeństwo
 • brak stresu oraz dobre samopoczucie i zdrowie.

To wszystko tworzy całość, która warunkuje tzw. "dobrostan" pracowników, a w dalszej perspektywie wpływa na ich zatrzymanie w organizacji, wzrost zaangażowania, motywacji i efektywności.

Korzyści z uczestnictwa w konferencji
 • dostarczenie wiedzy oraz inspiracji w zakresie wdrażania kultury wellbeing
 • informacja o najnowszych trendach
 • odpowiedzi na potrzeby rynku pracownika
 • wymiana dobrych praktyk w zakresie zatrzymanie pracowników w organizacji, wzrost ich zaangażowania, motywacji i efektywności
 • nawiązanie kontaktów biznesowych
 • marketing bezpośredni
 • wzmocnienie wizerunku firm dbających o dobrostan

Program

09:00 Rejestracja uczestników, poranna kawa

10:00 Otwarcie spotkania
 • Centrum Pozytywnego Rozwoju
10:30 Zarządzać inaczej - turkusowa organizacja - Gość specjalny
 • Prof. Andrzej Jacek Blikle

11:30 Przerwa kawowa

11:45  Zarządzanie zmianą 
 • Małgorzata Niewińska

Senior change manager, Workplace Consultancy Change Management

Panel Eksertów: Wellbeing trend czy realna potrzeba? Kultura wellbeing'u, a przywództwo?

uczestnicy panelu:
 1. Prof. Andrzej Jacek Bliklegość specjalny
 2. Tomasz Kryszczyński - wykładowca na studiach podyplomowych Wellbeing w organizacji (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu), praktyk Mindfulness
 3. Barbara Wawrzynek - wykładowca na studiach podyplomowych Wellbeing w organizacji (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu), praktyk i pasjonat zarządzania wellbeing'iem w organizacji, trener biznesu
 4. Magdalena Kuźma - Koordynator ds. szkoleń i rozwoju pracowników, 3M Wrocław
 5. Kamila Cioś - Subject Matter Expert, Policies and Shopping ( Google Poland Sp. z o.o.)
 6. Michał Romanowski - Director GA&HR, Sanden Manufacturing Poland Sp. z o.o.
Moderator:

dr Katarzyna Kulig-Moskwa - Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

13:30 Przerwa - Lunch

14:00 Sesja dobrych praktyk. Wellness i strategia środowiska pracy.
 • Małgorzata Niewińska 

Senior Change Manager, Workplace Consultancy and Change Management

14.30 Sesja inspiracji - Kultura organizacyjna a wellbeing

Gabriela Ziółkowska- Coyne,

Co-Founder & Chief, Ops Talent

Trevor Coyne,

Founder & Head of Growth, Ops Talent

15.00 Szczęście w organizacji
 • dr. Ewa Mukoid

Coach, Mentor, dyrektor ds. edukacji i akredytacji ICE Polska, założycielka Instytutu komunikacji i rozwoju Mukoid

15.30 Zakończenie konferencji i losowanie nagród

Dodatkowo dla zainteresowanych:

15:30 - spotkanie z praktykami - wykładowcami studiów podyplomowych - "WELLBEING W ORGANIZACJI"

Prelegenci oraz uczestnicy panelu dyskusyjnego

Prelegenci:

 1. Prof. Andrzej Jacek Blikle
  Członek Europejskiej Akademii Nauk, czł. honorowy i były prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W latach 1990-2010 prezes A. Blikle Sp. z o.o. Honorowy prezes stow. Inicjatywa Firm Rodzinnych i C. im. Adama Smitha. "Człowiek Jakości Roku 2010". Jego "Doktryna jakości" uzyskała nagrodę Najlepszy poradnik ekonomiczny w konkursie Economicus 2015 oraz nagrodę Kol. Nauk o Przedsiębiorstwie SGH Za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014-15.

 2. Karina Kreja
  Specjalistka nieruchomości komercyjnych i jedna z wiodących konsultantek Strategii Środowiska Pracy w Polsce. Dyplomowana Architekt i Uprawniona Rzeczoznawczyni Majątkowa. Karina ma prawie 15 lat doświadczenia pracy w wiodących agencjach nieruchomości. Od czterech lat prowadzi w CBRE dział Strategii Środowiska Pracy i Zarządzania Zmianą, który w tym czasie obsłużył około 60 klientów korporacyjnych CBRE.

 3. Małgorzata Niewińska
  Executive leader i business consultant z 20 letnią praktyka zawodową w międzynarodowych organizacjach. Konsultant ds. projektów zmiany przestrzeni pracy: implementacja koncepcji inteligentnego biura, Activity based working, wdrażanie strategii rozwoju kompetencji wykorzystywania inteligencji emocjonalnej w nowoczesnym miejscu pracy, kreowania środowiska wpływającego na wzrost zaangażowania, produktywności i satysfakcji, health & wellbeing, diagnoza kultury organizacyjnej, stylów pracy, określanie potencjału organizacji w zakresie wykorzystania przestrzeni jako inwestycji z oczekiwaną stopą zwrotu oraz strategicznego czynnika budującego pozycję organizacji na rynku.
 4. Trevor Coyne
  Founder & Head of Growth, Ops Talen

 5. Gabriela Ziółkowska- Coyne,
  Co-Founder & Chief, Ops TalentStworzyli miejsce, w którym grupa zdolnych pasjonatów urzeczywistnia pomysły, dla innych niemożliwe do realizacji. Ops Talent specjalizuje się tworzeniu nowoczesnych rozwiązań w branży IT oraz szeroko pojętej obsłudze klienta. Firma bazuje na najnowszych technologiach, tworzy głównie projekty dla klientów zagranicznych ; firm startapowych, jak i z sektora finansów, czy też medycznego. Kultura organizacyjna Ops Talent oparta jest na 5 wartościach: Be helpful, be happy, be honest, be humble and be health.
 6. Ewa Mukoid
  Coach i mentor, doktor nauk humanistycznych, filozof i przedsiębiorca, zawodowo zajmuje się szczęściem i mądrością. Korzysta z najnowszych odkryć neuronaukowych oraz własnej bogatej praktyki zawodowej i doświadczeń aktywnego intensywnego życia.
  Autorka książek m.in. Filozofia zła, Wodnik. Adagio, Folia Melancholia… oraz podręczników dla studentów coachingu. W niedawno wydanej Książce dla Ciebie przeprowadza czytelnika przez kompletny proces zmiany i realizacji celu.
  Od 2007 r. prowadzi Instytut Komunikacji i Rozwoju Mukoid.
  Pracuje z osobami i organizacjami, którym pomaga poprzez komunikację rozwijać efektywność i kreatywność, osiągać satysfakcję z działania.
  Praktykuje coaching jako filozofię sensownego życia i sztukę szczęścia.

Panel Dyskusyjny:

 1. Prof. Andrzej Jacek Blikle
  Członek Europejskiej Akademii Nauk, czł. honorowy i były prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W latach 1990-2010 prezes A. Blikle Sp. z o.o. Honorowy prezes stow. Inicjatywa Firm Rodzinnych i C. im. Adama Smitha. "Człowiek Jakości Roku 2010". Jego "Doktryna jakości" uzyskała nagrodę Najlepszy poradnik ekonomiczny w konkursie Economicus 2015 oraz nagrodę Kol. Nauk o Przedsiębiorstwie SGH Za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014-15.
 2. Tomasz Kryszczyński
  Psycholog, trener, nauczyciel mindfulness w programach MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) i MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) certyfikowany przez The Institute for Mindfulness - Based Approaches z siedzibą w Bedburgu. Należy do pierwszej grupy certyfikowanych nauczycieli MBSR w Polsce i jednym z kilku certyfikowanych nauczycieli MBCT - programu ukierunkowanego na profilaktykę nawrotów depresji, w naszym kraju. Autor wielu autorskich programów szkoleniowych. Praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy z grupami.oświadczenia dotyczące narzędzi stosowanych w MBSR i MBCT zdobywał w ciągu wielu lat własnej praktyki w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii oraz Tajlandii.

 3. Barbara Wawrzynek
  Praktyk i pasjonat wdrażania oraz zarządzania wellbeingiem w środowisku biznesowym. Od lat buduje świadomość liderów oraz HR w kreowaniu kultury wellbeing na poziomie indywidualnym, zespołowym oraz organizacyjnym. Doświadczony konsultant zewnętrzny ds. corporate wellness dla firm. Posiada na swoim koncie 10-letnie doświadczenie jako EMEA trener biznesu oraz konsultant w zakresie: wellbeing, zaangażowanie, przywództwo, skuteczna komunikacja, myślenie strategiczne, modelowanie zachowań/kreowanie nawyków oraz employee experience. Na swojej ścieżce zawodowej odpowiedzialna za budowanie i zarządzanie strategią rozwojową dla 500+ organizacji w sektorze SSC oraz zarządzanie projektami zaangażowania oraz budowania kompetencji liderskich w Europie.

 4. Kamila Cioś
  Zawodowo: po kilku latach spędzonych w Warszawie w branży szkoleniowej, gdzie  odpowiadała za marketing i sprzedaż, wróciła do pięknego Wrocławia.
  W Google pracuje od 9 lat - zaczynała od wsparcia klienta MSP krajów niemieckojęzycznych, pracowała nad różnymi projektami (m.in. związanymi z procesami wewnętrznymi i produktem, outsourcing'iem).
  Aktualnie prowadzi globalny zespół specjalistów ds. polityk reklamy online AdWords i Shopping (systemy reklamy online Google).
  Miłośniczka szkoleń i dzielenia się wiedzą, prowadzi szkolenia produktowe oraz z umiejętności miękkich. Bakcyla aktywnego wolontariusza złapała w szkole średniej i tak już zostało, aktualnie jest jedną z leaderek "WrOpenUp" - projektu skupionego wokół tematu diversity i promowania tego, jak wartościowa jest różnorodność.
  Prywatnie uwielbia tworzyć ceramikę, podróżować, pić chai latte. 

 5. Michał Romanowski
  Dyrektor ds. Personalnych i Administracyjnych w Sanden Manufacturing Poland Sp. z o. o. w Polkowicach,  absolwent  AGH  oraz  studiów MBA w zakresie zarządzania i marketingu na AE we Wrocławiu.
  Posiada wieloletnie doświadczenie biznesowe na stanowisku dyrektora zarządzającego. Od 11  lat związany z HR w przemyśle motoryzacyjnym. W  Sanden Manufacturing Poland odpowiada za tworzenie i wdrażanie polityki personalnej oraz zarządzanie relacjami i negocjacje ze związkami zawodowymi.
  W ramach Europejskiej Dywizji Automotive Sanden współpracuje przy tworzeniu i wdrażaniu europejskiej średnioterminowej strategii HR oraz koordynuje wdrażanie zrównoważonego modelu zarządzania wg EFQM (European Fundation Quality Management).


Chcielibyśmy poinformować, że uczestnicząc w naszej konferencji mogą Państwo jednocześnie oprócz uzyskania najnowszej wiedzy i kontaktów ze znakomitymi praktykami wesprzeć dzieło powstania ośrodka leczenia dzieci i młodzieży od uzależnień w tym miedzy innymi od Internetu, gier komputerowych, telefonów, alkoholu czy substancji psychoaktywnych.

Jako organizatorzy postanowiliśmy, że dochód z konferencji przeznaczony zostanie na powstanie tego ośrodka.

Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo przyczynić się do urzeczywistniania tej szlachetnej idei.

Śledźcie również naszego Facebooka:  https://www.facebook.com/centrumpozytywnegorozwoju/,

Jak również tego stricte związanego z Wellbeing: https://www.facebook.com/Wellbeingworganizacji/

Partner wspierający

IzbaHalaICF

Mukoid Vanitas            ZIG

  HRpolska   GIG


Patron medialny

Echo24 

Gazeta_Wrocławska

Personel&zarządzanie Wrocław Moje Miasto Wroclife

HR Standard  PRACUJE bo LUBIE Wrocławianin

          TuWroclaw


Sponsorzy

CBRE_dobre

Care Soutions  Pramerika

Team


Fundatorzy nagród

CapitolKarina sęp Pałac Morawa

Zarządzać_po_ludzku          Bajka

Hanka_Zieleniec

Podziękowania

Roma SzafarekMarekFargo film Kamar

Zobacz również:

konferencje konferencje w Wrocławiu Coaching Organizacja pracy Wellbeing Zarządzanie Zarządzanie talentami wydarzenia Wrocław Barbara Wawrzynek biznes dobro pracownik Prof. Andrzej Blikle Tomasz Kryszczyński