React, Angular, Vue… współczesne frameworki frontendowe opierają swoje działanie na wielu komponentach, które składane są w aplikację. 💻 Projektowanie oparte o komponenty pozwala na logiczny podział złożonego problemu na mniejsze, łatwiejsze do rozwiązania części. ⚙️ Nie musimy jednak wcale używać frameworków, żeby korzystać z zalet komponentów.
Takie możliwości daje nam też rozwijana od 2011 r. technologia web components.
Serdecznie zapraszamy 📅 7 marca o godzinie 10:00 do łódzkiego biura Sii na warsztaty współorganizowane z grupą NodeSchool! Odpowiemy sobie na nich na następujące pytania ❓ związane z web components:
- Jak tworzyć własne komponenty?
- Jak łączyć komponenty?
- Jakie są główne zalety i wady tej technologii?
- Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas projektowania komponentów?
❗️ Kilka kluczowych informacji ❗️
Na warsztatach wymagana jest podstawowa znajomość języków HTML i JavaScript.
Mile widziane: znajomość języka TypeScript i dowolnego frontendowego frameworku.
Pamiętaj, by zabrać ze sobą własnego laptopa 💻, na którym będziesz miał zainstalowane:
- Node.js wraz z npm i TypeScript
- Ulubione środowisko do pisania kodu
- Aktualna wersja przeglądarki (preferowany Chrome, ale Firefox albo Edge też mogą być)
Prowadzący
Piotr Gajowniczek - aplikacjami webowymi zajmuje się od 2013 r. Zaczynał jako programista Java, teraz pracuje głównie z językiem TypeScript. Entuzjasta idei software craftsmanship. Często można go spotkać na łódzkich meetupach związanych z branżą IT.
🛶 Kilka słów o organizatorze
Meetup organizuje firma Sii - pięciokrotny zdobywca tytułu Great Place to Work i wielokrotnie nagradzany dostawca usług IT i inżynierii przemysłowej. Firma obecna jest w 14 największych miastach w Polsce. Sii w Łodzi stawia na rozwój zarówno swoich pracowników jak również społeczności IT, którą zaprasza na organizowane w naszym biurze meetupy i warsztaty. Realizujemy projekty dla największych firm z sektora bankowego, hi-tech, przemysłu, automotive czy technologii pomiarowych i informacyjnych. Zatrudniamy inżynierów oprogramowania realizujących projekty z wykorzystaniem najnowszych technologii: JAVA, .NET, ASP.NET, C#, C, C++, Python oraz mobilnych (iOS, Android). W zespole rozwijają się także doświadczeni testerzy manualni, inżynierowie QA, analitycy biznesowi oraz eksperci business intelligence.