To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na wydarzenie
już niedostępne -

Polska Koalicja Medycyny Personalizowanej-Stowarzyszenie oraz Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach na temat praktycznych aspektów zarządzania przychodami z NFZ i ich wpływu na kondycję finansową ośrodka.

Warsztaty są odpowiedzią na wyzwania interpretacyjne zarządzeń Prezesa NFZ, jak również kwestie wymogów jakościowych w obszarze diagnostyki genetycznej i zamówień publicznych na wykonywanie tych badań. Spotkanie będzie miało charakter aktywnej dyskusji oraz wymiany wiedzy między prezentującymi oraz uczestnikami.

Cykl warsztatów realizowany jest już po raz trzeci przez Polską Koalicję Medycyny Personalizowanej-Stowarzyszenie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla kadry zarządczej oraz pracowników działów rozliczeń pt. "Praktyczne aspekty zarządzania przychodami z NFZ i ich wpływ na kondycję finansową ośrodka".

Podczas warsztatów w Warszawie szczególna uwaga zostanie poświęcona podsumowaniu trzeciego już cyklu szkoleń organizowanych przez Polską Koalicję Medycyny Personalizowanej Stowarzyszenie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla kadry zarządczej szpitali pt. "Praktyczne aspekty zarządzania przychodami z NFZ i ich wpływ na kondycję finansową ośrodka". Ponadto zostaną omówione ostatnio wprowadzane oraz planowane zmiany w zasadach finansowania świadczeń zdrowotnych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Program warsztatu:

  • 1.Standaryzowanie procesu diagnostycznego badań genetycznych w ramach kontraktu z NFZ.
  • 2.Rola patomorfologii i standaryzacji ścieżki diagnostyki molekularnej w procesie diagnostyczno-terapeutycznym w onkologii - znaczenie jakości diagnostyki wykonywanej w chorobach nowotworowych.
  • 3.Gospodarka lekowa w podmiocie leczniczym w praktyce:
  • Aktualne problemy związane ze stosowaniem i rozliczaniem leków.
  • 4.Zarządzanie przychodami z NFZ w sytuacji zmiany organizacji i finansowania świadczeń opieki zdrowotnej;
  • a.Ratunkowy dostęp do technologii lekowych (RDTL).
  • b.Świadczenia rozliczane za zgodą płatnika i ich wpływ na realizację ryczałtu.
  • 5.Prowadzenie list oczekujących i harmonogramów jako element monitorowania przychodów z NFZ - nowe zasady kontrolowania i monitorowania świadczeń.
  • 6.Monitorowanie jakości realizowanych świadczeń w systemie rozliczeń świadczeń zdrowotnych przez świadczeniodawców.
  • 7.Cele i wyzwania kompleksowej opieki onkologicznej wg nowych regulacji prawnych. na przykładzie Breast Cancer Unit.
  • 8.Obowiązek gromadzenia niezbędnych informacji przez świadczeniodawców i ich wpływ na kondycję finansową ośrodka. 

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Warszawa