
Największa społeczność przedsiębiorców ceniących wartości chrześcijańskie
zaprasza na otwarte spotkanie
Towarzystwa Biznesowego Lubelskiego
Gościem Specjalnym
wydarzenia będzie Prezes i V-ce Prezes firmy POLMAK
Grzegorz i Dominik Polak
Grzegorz i Dominik Polak - właściciele jednego z największy producentów makaronów w Polsce.
Grzegorz Polak - Był już górnikiem i ogrodnikiem. Teraz nazywają go "królem makaronu". Jego firma Pol-Mak w Ludwinie daje zatrudnienie blisko 100 osobom. Firma istnieje od 1995 roku. Początkowo produkowała około 300 kg makaronu dziennie, obecnie moce produkcyjne firmy wynoszą 15-16 ton dziennie.Jest też mężem i ojcem. Z Grzegorzem Polakiem można prowadzić interesujące rozmowy o polowaniach i… teologii biznesu.Mgr inż. górnictwa. Doskonały menedżer. Człowiek interesu twardo stąpający po ziemi. Biznesmen podejmujący odważne, przemyślane i skuteczne decyzje. Świetny fachowiec obdarzony naturalnymi predyspozycjami do robienia interesów. Typ tradycyjnego przedsiębiorcy, opierającego swą działalność na bezwzględnej uczciwości kupieckiej, a jednocześnie człowiek otwarty na zmiany i innowacje. Symbioza tych dwóch postaw stanowi jedno ze źródeł zawodowego sukcesu prezesa Polaka.
Urodził się 12 marca 1952 roku. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Po studiach rozpoczął pracę w kopalni "Bogdanka". W 1980 roku odszedł z branży i zajął się ogrodnictwem. Prowadził gospodarstwo szklarniowe. Motywem do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej była przede wszystkim niechęć do wszelkie podległości służbowej oraz pragnienie sprawdzenia się w działaniu opartym na własnej wizji. Pomysł na biznes zrodził się ze wspomnień dzieciństwa, a konkretnie z rodzinnego domu. Firma wprowadzała na skalę przemysłową produkcję makaronów, do tej pory wytwarzanych zgodnie z recepturą domową. W owym czasie była to więc w dużej mierze niszowa oferta. Z czasem rosła konkurencja, ale Pol-Mak radził sobie dobrze ze względu na wyjątkową jakość wprowadzanego na rynek produktu. O jakość dbało się tu od zawsze. Na rynku funkcjonuje ponad 50 zakładów tego typu. Pol-Mak prowadzi także ożywioną działalność eksportową.
W swoim portfolio Pol-Mak posiada ponad 20 rodzajów makaronów. Ten obszar biznesu nie jest dziedziną łatwą, gdyż uzależniony bywa od nieprzewidywalnych czynników zewnętrznych, jak choćby urodzaj, a także od kursów walutowych czy zapędów monopolistycznych niektórych kontrahentów. Tym ważniejsza jest dbałość o prawidłowe i ekspansywne funkcjonowanie zakładu. Stąd dbałość prezesa Polaka o kompletowanie fachowej i kompetentnej kadry kierowniczej i doświadczonej załogi.
Kluczem do sukcesu są - zdaniem prezesa Polaka - dobre relacje międzyludzkie, a także optymizm i umiejętność dochodzenia do kompromisów. W biznesie nie ma miejsca na obrażanie się na rzeczywistość. Jedną z cech przedsiębiorcy powinna być zdolność do elastycznego reagowania na zmieniające się warunki rynkowe. Zdolność adaptacyjna to wręcz fundamentalny nakaz ambitnej firmy w czasach rewolucji technologicznej oraz bezustannego pojawiania się na rynku nowych modeli biznesowych. Stagnacja i monotematyczność nie są receptą na trudne, kryzysowe czasy.
Prezes Polak z równą pasją, jak do działalności zawodowej podchodzi do rekreacji. Jest zapalonym myśliwym. Jeździ na nartach. Uprawia strzelectwo.
Polmak jest przykładem firmy rodzinnej, w której dokonała się sukcesja pokoleniowa. Prezesem firmy ciągle pozostaje jej założyciel Grzegorz Polak, natomiast syn Dominik pełni funkcję wiceprezesa. (źródło za lkb.lublin.pl/klubowicze/252-grzegorz-polak)
Towarzystwa Biznesowe to kluby networkingowe skupiające przedsiębiorców, menedżerów i freelancerów wszelkich branż. Regularne spotkania pozwalają na zdobywanie kontaktów, wydawanie rekomendacji, szkolenia i promocję firm. Dbamy o zaufanie i dobór Członków w oparciu o etykę i dobrą opinię.
Śniadania Towarzystw Biznesowych to doskonała okazja do wymiany zaufanych kontaktów w ramach sesji networkingowych i podniesienia swoich kompetencji w ramach sesji szkoleniowej. Podczas śniadań biznesowych stworzyliśmy idealną przestrzeń do nawiązywania i pielęgnowania relacji biznesowych opartych na zaufaniu i rekomendacji. To spotkania dla przedsiębiorców, którzy w biznesie stawiają na profesjonalizm i trwałość wzajemnych kontaktów.
Program spotkania:
7.00 - Rozmowy kuluarowe
7.15 - Przywitanie Gości i lektura duchowa
7.20 - Zaproszenie do bufetu
7.40 - Wystąpienie Grzegorza i Dominika Polaków
8.15 - Prezentacja zaproszonych firm
9.00 - Rozmowy kuluarowe
Serdecznie zapraszamy na spotkanie przedsiębiorców z Lublina i okolic. Chcemy, aby Twoja firma budowała realną przewagę konkurencyjną we współpracy z przedsiębiorcami, którzy podzielają i cenią te same wartości.
Jeżeli:
- posiadasz firmę
- zarządzasz
- produkujesz
- sprzedajesz
- szukasz zleceń jako freelancer
- poszukujesz nowych kontraktów
Spotkanie Towarzystwa Biznesowego Lubelskiego jest właśnie dla Ciebie.
Gwarantujemy inspirujące spotkanie z wartościowymi przedsiębiorcami.
Prosimy o zabranie wizytówek i przygotowanie minutowej prezentacji swojej firmy.
Przyjście na śniadanie nie jest związane z jakimikolwiek zobowiązaniami.
Jedyną ponoszoną opłatą jest koszt samego śniadania.
Rejestracji można dokonać przez niniejszą stronę.
Kiedy: środa 16 maja 2018
godz. 7.00
Gdzie: Hotel Alter, ul. Grodzka 30
Cena: 30 zł netto
KONTAKT
Michał Osiej
Dyrektor Regionalny
Polska Wschodnia
Towarzystwa Biznesowe SA
tel. 535-050-590
[email protected]