To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Jeśli fascynuje cię kosmos i eksploracja wszechświata to na pewno przez myśl przeszedł Ci pomysł " a co gdybym znalazł pracę związaną z kosmosem?". Pomysł jest świetny, ale jak go zrealizować, jak wprowadzić w życie? Podczas następnego SpaceHUBa zajmiemy się tematem pracy w branży kosmicznej. Przedstawimy kilka możliwych ścieżek kariery - tych mniej i bardziej oczywistych. Chcesz wiedzieć więcej? Zarezerwuj sobie czas na nasze wydarzenie i pobierz darmową wejściówkę już teraz.

UWAGA! Przenosimy SpaceHUBa pod nowy adres - Ul. Postępu 15, 7 piętro - to również Brain Embassy. 

Panel dyskusyjny

👥 Panel dyskusyjny złożony z różnorodnych osób pracujących w branży kosmicznej - uczestników ogłosimy niebawem.

PANELIŚCI

Ewelina Ryszawa z Kretem HP3 - penetratorem, który w ramach misji NASA InSight poleciał na Marsa

🗣️ Ewelina Ryszawa - inżynier mechanik, absolwentka Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej. Współinicjatorka projektu satelity PW-Sat2 (od ponad roku na orbicie), pełniła w nim rolę koordynatora zespołu mechanicznego. Pracę w branży kosmicznej rozpoczęła w 2014r, pracując m.in. dla Creotech Instruments S.A oraz w Centrum Badań Kosmicznych PAN. Od 4 lat pracuje w firmie Astronika, gdzie brała udział m.in w projekcie Kreta HP3 (współkoordynator projektu, integrator modelu lotnego). Obecnie zaangażowana w budowę instrumentów do badania plazmy wokół księżyców Jowisza (misja ESA - JUICE). 

🗣️ Damian Olszewski - Pracuje w Instytucie Geodezji i Kartografii w Warszawie w Centrum Teledetekcji. Ma doświadczenie we wdrażaniu projektów dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jest ekspertem prowadzącym szkolenia dla zespołów uczestniczących w obu edycjach Programu Akceleracyjnego SpaceUp w ramach projektu BalticSatApps realizowanego przez Krakowski Park Technologiczny wraz z Instytutem Geodezji i Kartografii. Jako współorganizator wydarzenia Copernicus Hackaton Polska jest odpowiedzialny za mentoring warsztatów technicznych w zakresie danych Earth Observation i wykorzystania narzędzi ich przetwarzania.

🗣️ Paweł Wojtkiewicz - prezes Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Od lat zaangażowany w budowę polskiego sektora kosmicznego, specjalista w zakresie polityki kosmicznej i funkcjonowania rynku kosmicznego. Pełni również funkcję Dyrektora obszaru Space w GMV Innovating Solutions w Polsce. Jest członkiem Rady Naukowej Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów. W latach 2009-2013 Kierownik Biura Projektów Kluczowych w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP. Inicjator i koordynator projektów w obszarze bezpieczeństwa oraz zarządzania kryzysowego wykorzystujących innowacyjne technologie.

🗣️Milena Ratajczak - doktor astronomii, adiunkt w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół tematyki gwiazd podwójnych oraz planet pozasłonecznych. Jest członkiem grupy OGLE - wielkoskalowego przeglądu nieba przy użyciu polskiego teleskopu zlokalizowanego w Chile, a także projektu Solaris - sieci robotycznych teleskopów na południowej półkuli. Współpracuje z międzynarodowym konsorcjum programu BRITE wykorzystującym konstelację nano-satelitów do obserwacji najjaśniejszych gwiazd w naszej Galaktyce. W wolnych chwilach popularyzuje naukę jako koordynator edukacyjnego program UNAWE w Polsce oraz członek zarządu fundacji New Space, MultiŚwiat, a także Polskiego Towarzystwa Astronomicznego. Współpracuje z pismami popularnonaukowymi, redaguje książki i gry o tematyce astronomicznej, a w weekendy biega, najchętniej po górach.

Prezentacja

📢 Kosmiczne ścieżki kariery. Jak ARP może Ci pomóc odnaleźć się w branży kosmicznej?

Prezentacja będzie dotyczyła instrumentów wsparcia dla budowania kadr w sektorze kosmicznym: programu stażowego "Rozwój kadr sektora kosmicznego" organizowanego przez Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego, ARP Space Academy, integracji środowiska Polaków pracujących w kosmosie za granicą itd. Będzie też trochę o samym polskim sektorze w kontekście kadr - statystyk ile osób jest zatrudnionych, jakie zatrudnienie jest w kluczowych firmach, jak te firmy szukają pracowników.

👤 Paweł Pacek - prawnik, absolwent Wydziału Prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego SGH, oraz studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat zajmował się zarządzaniem funduszami UE m.in. związanych z cyfryzacją administracji oraz budową infrastruktury Internetu szerokopasmowego na obszarach wiejskich. Od 2016 roku Wicedyrektor w Biurze Rozwoju i Innowacji ARP S.A. gdzie zajmuje się m.in. wsparciem rozwoju innowacyjnych branż przemysłu takich jak technologie kosmiczne oraz robotyka i automatyka przemysłowa a także wdrażaniem usług proinnowacyjnych w dużych przedsiębiorstwach. Autor strategii biznesowej ARP SA w obszarze technologii kosmicznych oraz inicjator działań w niej ujętych: programu stażowego, instrumentów pożyczkowych i inwestycyjnych, ARP Space Academy, programu transferu technologii.

SpaceHUB jest organizowany przez firmę konsultingową z branży kosmicznej  Kapitech oraz co-working Brain Embassy.

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Warszawa