Space 2020

25 Stycznia 2020, 12:00-17:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Co ciekawego będzie się działo w dziedzinie eksploracji i podboju przestrzeni kosmicznej w latach 20-tych tego wieku? O tym porozmawiamy na konferencji SpaceHUB " Space 2020".

Rok 2020 - to brzmi bardzo futurystycznie. Żyjemy w przyszłości. To fakt. W jakiej przyszłości przyjdzie nam żyć w ciągu nadchodzących 10 lat?Ludzie mają znów wylądować na Księżycu, w kosmos polecą kolejne potężne teleskopy, a technologie kosmiczne będą jeszcze głębiej zakorzenione w naszym codziennym życiu. Może wizje pisarzy science fiction w końcu się ziszczą i będziemy mieć stałe bazy na Księżycu i Marsie? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania 25 stycznia (sobota) w Warszawie między 12:00 a 17:00.

Konferencja SpaceHUB " Space 2020" będzie miała 3 bloki tematyczne

12:00 Rozpoczęcie

💼 BIZNES

Jaka przyszłość czeka biznes w branży kosmicznej w ciągu następnych 10 lat? Jakie trendy widoczne już dziś będę dominować sektor kosmiczny w latach 20-tych XXI wieku? Porozmawiamy o tym podczas panelu dyskusyjnego z ekspertami z branży.

12:10 - 12:35 - Prezentacja

📣 Sky is not the limit. Czyli jak można zarabiać dziś i za 10 lat na kosmosie - Grzegorz Brona

Sektor kosmiczny bardzo szybko ewoluuje. Szczególnie jest to widoczne w obszarze biznesowym. To co było jeszcze dziesięć lat temu domeną państw i wielkich koncernów, dziś zaczyna być polem rozgrywki start-upów. Gdzie nas to zaprowadzi i czy na biznesie kosmicznym można rzeczywiście zarobić dostarczając rozwiązań lepiej, szybciej i taniej. Jakie trendy obowiązywać będą w ciągu dekady, w którą właśnie wchodzimy. O tym postaram się opowiedzieć w sposób skondensowany w czasie swojego wystąpienia. 

12:40 - 13:25 - Panel Dyskusyjny - moderatorem panelu będzie Grzegorz Maciaszek

Uczestnicy panelu:
🗣️ Grzegorz Brona
🗣️ Jarosław Chojnacki

🗣️ Grzegorz Brona - doktor habilitowany nauk fizycznych i biznesmen. Pracował na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Były szef Polskiej Agencji Kosmicznej. Pracował między innymi w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Współzałożyciel spółki Creotech Instruments. Autor popularnej książki "Człowiek - istota kosmiczna". Miłośnik science fiction.

🗣️ Jarosław Chojnacki - Project Manager w Krakowskim Parku Technologicznym. Kierownik programu akceleracyjnego SpaceUp BSA, wspierającego startupy wykorzystujące dane satelitarne, jak również koordynator międzynarodowych i krajowych projektów. Jest organizatorem eventów o tematyce kosmicznej, w tym międzynarodowego hackathonu Act In Space oraz członkiem konsorcjum ESA BIC Polska, odpowiedzialnego za ESA BIC Kraków. Mentor na wydarzeniach dedykowanych startupom ICT. Aktywnie wspiera startupy technologiczne w Krakowskim Inkubatorze Technologicznym.

👤 Grzegorz Maciaszek - Menedżer inwestycyjny w funduszu Space Bridge Fund. Prowadzi projekty akceleracji, komercjalizowania i rozwoju startupów w ramach akceleratora IndustryLab w Poznaniu. Menedżer z 16 letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w firmach polskich i międzynarodowych. W swojej pracy skupia się na praktycznej stronie wdrażania innowacji i rozwoju innowacyjności w organizacjach. Jest autorem pierwszego podręcznika wprowadzającego do metody tworzenia innowacyjnych produktów i usług La Salle Matrix Thinking.

🌗 KSIĘŻYC

13:30 - 13:55 - Prezentacja

📣 2020-2030, czas powrotu na Księżyc - Gordon Wasilewski

W nowej dekadzie ludzkość ponownie zaistnieje na Księżycu. Czy tylko na chwilę, czy na stałe? Czy będzie to Zachód czy Wschód? Przejrzymy najbliższe księżycowe misje robotyczne i załogowe oraz ich plany i postaramy się odpowiedzieć na te pytania. 

14:00 - 14:45 - Panel Dyskusyjny

Uczestnicy panelu:
🗣️ Gordon Wasilewski
🗣️ Barbara Skardzińska
🗣️ Jędrzej Kowalewski

🗣️ Gordon Wasilewski jest inżynierem i badaczem górnictwa kosmicznego. Kończy obecnie doktorat w Centrum Badań Kosmicznych PAN, który realizuje przy wsparciu Colorado School of Mines - jedynej uczelni na świecie kształcącej specjalistów w dziedzinie zasobów kosmicznych. Jego głównym polem badawczym jest problematyka wydobycia pary wodnej lub ciekłej wody z lodowych depozytów na Księżycu i Marsie - jest to główny element zapewnienia dostaw paliwa rakietowego i wody pitnej dla potrzeb gospodarki okołoksiężycowej.

🗣️ Barbara Skardzińska jest adwokatem i pierwszym w Polsce doktorem nauk prawnych ze specjalnością prawo kosmiczne. Naukowo związana jest z Instytutem Prawa Międzynarodowego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie z wyróżnieniem obroniła rozprawę doktorską o górnictwie kosmicznym. Studiowała lub prowadziła badania w ponad dwudziestu ośrodkach naukowych, realizując liczne granty z zakresu ochrony środowiska kosmicznego, rozwiązywania sporów międzynarodowych oraz użytkowania globalnych systemów satelitarnych i instrumentów wynoszenia. Stypendystka kilkunastu programów naukowych oraz wielokrotna laureatka nagród i wyróżnień prawniczych, w tym nagrody specjalnej w konkursie "Rising Stars"- Prawnicy Liderzy Jutra 2019. Zainteresowania naukowe łączy z praktyką zawodową - od ponad 10 lat zapewnia obsługę prawną polskim i międzynarodowym podmiotom gospodarczym, w tym spółkom sektora kosmicznego, współpracując z renomowanymi polskimi i międzynarodowymi kancelariami prawnymi. 

🗣️ Jędrzej Kowalewski - założyciel i prezes zarządu firmy Scanway - startupu, skupiającego się na technologiach optycznych i laserowych dla sektora kosmicznego i przemysłu. Wcześniej członek zespołu DREAM (DRilling Experiment for Asteroid Mining) - studenckiego eksperymentu kosmicznej wiertarki. Współtwórca satelity ScanSAT do obserwacji Ziemii. Pomysłodawca polskiej księżycowej misji satelitarnej.

13:30 - 14:45 - Równolegle do części księżycowej - Warsztat

🌍 WARSZTAT

🛰️ CREODIAS - Platforma do zaawansowanej analizy i budowania aplikacji z użyciem danych satelitarnych z programu Copernicus - Przemysław Mujta

🗣️ Przemysław Mujta - doświadczony project manager z sektora telekomunikacyjnego i IT. W firmie Cloudferro odpowiedzialny za produkty, project management i wsparcie business developmentu w obszarach cloud computingu i rynku danych Earth Observation.

14:45 - 15:30 Przerwa

🔴 MARS

15:30 - 15:55 - Prezentacja 

📣 Podbój Marsa - co nas jeszcze czeka? - Natalia Zalewska

Historia podboju Czerwonej Planety zaczyna się tak naprawdę w latach 60 ubiegłego wieku, kiedy sondy Mariner przysłały pierwsze zdjęcia powierzchni Marsa. W trakcie prezentacji dowiemy się jakie są plany na najbliższe lata eksploracji planety, i jakie zagadki jeszcze kryje Mars, które spędzają sen z oczu naukowcom. Rozważymy czy mimo wszystko do postawienia ludzkiej nogi na Marsie jest coraz bliżej.

16:00 - 16:45 - Panel Dyskusyjny 

Uczestnicy panelu:
🗣️ Justyna Pelc
🗣️ Natalia Zalewska
🗣️ Jakub Ciążela
🗣️ Natalia Ćwilichowska

🗣️ Natalia Zalewska - geolog, pracuje w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie. Specjalizuje się w teledetekcji Marsa i geologii analogów marsjańskich oraz zajmuje się zagadnieniami pochodzenia i występowania wody na planetach w naszym Układzie Słonecznym. Ostatnie badania skupiają się także na genezie i historii wulkanizmu marsjańskiego. Skończyła geologię na Uniwersytecie Warszawskim, po czym podjęła studia doktoranckie w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie gdzie obroniła pracę z geologii Marsa i zagadnień występowania wody na tej planecie.

🗣️Jakub Ciążela - Doktor nauk przyrodniczych, mineralog, geochemik i geolog planetarny. Naukowiec Centrum Badań Kosmicznych (CBK) i Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk (PAN). Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Leibniza w Hanowerze. Laureat wielu grantów krajowych i międzynarodowych. Zajmuje się migracją metali i poszukiwaniem nowych złóż w dotychczas rzadko eksplorowanych obszarach. Jedyny jak dotąd Polak uczestniczący w misjach oceanicznych International Ocean Discovery Program (IODP), obecnie zaangażowany w projekty International Continental Scientific Drilling Program (ICDP) i misję Europejskiej Agencji Kosmicznej ExoMars na Marsa. W CBK PAN pracuje nad instrumentem MIRORES, który pozwoli na poszukiwanie złóż metali na Marsie przy użyciu dalekiej podczerwieni.

🗣️ Justyna Pelc - inżynier, lider grupy Innspace, czyli niewielkiego zespołu pasjonatów kosmosu z różnych miast. Jako Innspace zajmujemy się projektami związanymi z inżynierią kosmiczną. Główne nasze zainteresowania to Mars i loty suborbitalne, co widać w realizowanych projektach. Zwycięzcy Student Aerospace Challenge za projekt kabiny samolotu suborbitalnego, zdobywcy 5. miejsca w konkursie Mars Colony Prize za projekt marsjańskiego miasta, o którym to właśnie opowiemy więcej na wydarzeniu.

🗣️ Natalia Ćwilichowska - inżynier biotechnologii, członek takich zespołów naukowych jak Projekt Scorpio oraz Space is More. Jeden z Twórców bazy marsjańskiej Twardowsky.

17:00 Zakończenie

SpaceHUB jest organizowany przez firmę konsultingową z branży kosmicznej  Kapitech oraz co-working Brain Embassy.

Sponsorem wydarzenia SpaceHUB "Space 2020" jest firma Integrated Solutions.

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Warszawa