To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zgłoszenie na Konferencję

dostępnych: 78

już niedostępne -

Konferencja dla pracujących w zawodach pomocowych, dla prawników, pedagogów, psychologów i służb społecznych "Jesteśmy po to, żeby pomagać".

wybierz jeden z terminów konferencji:

Brzeziny - środa 13 listopada 2019 roku, w godz. 8.45 - 12.15 - kliknij tutaj
Łowicz - środa 13 listopada 2019 roku, w godz. 11.00 - 14.30
- kliknij tutaj

Rawa Mazowiecka - środa 20 listopada 2019 roku, w godz. 8.45 - 12.15 - kliknij tutaj
Skierniewice - środa 20 listopada 2019 roku, w godz. 11.00 - 14.30 - kliknij tutaj

Program konferencji w Skierniewicach:

11.00 Rejestracja uczestników, kawa
11.10 Rozpoczęcie konferencji, powitanie uczestników
11.15 "Jesteśmy po to, żeby pomagać"
11.45 "Tajemnica zawodowa w zawodach pomocowych"
13.45 "Gdy dziennikarz staje u drzwi, czyli o zachowaniu w sytuacjach kryzysowych"
14.15 Zakończenie Konferencji - wydawanie zaświadczeń

Wstęp jest bezpłatny.

Prelegenci:

Prof. Błażej Kmieciak "Tajemnica zawodowa w zawodach pomocowych"

Codziennie w pracy pomocowej powierzana jest nam jakaś tajemnica. Często pozyskujesz informacje, które potencjalnie mogłyby zaszkodzić twojemu klientowi, podopiecznemu, czy jego najbliższym. Oto kilka przykładowych obrazków: Kobieta mówi, że jest nękana i poniżana przez męża, a ty zastanawiasz się, czy masz obowiązek zgłaszać to na policję. Dziecko w klasie przychodzi do ciebie i mówi, że nie odrobiło lekcji, bo w domu znowu była awantura - co powinieneś zrobić z pozyskaną informacją? Iść z tym do dyrektora, na policję, do rodziców dziecka? W gabinecie podczas rozmowy klient przyznał się, że kogoś pobił - co z tym zrobić? Czy zawsze mamy obowiązek udostępnić innym teczkę, notatki i informacje w sprawie naszych podopiecznych? Jaka część dokumentów może krążyć między pracownikami tej samej instytucji? Czy każdą plotkę, donos, przypadkowo pozyskaną informację musimy weryfikować z klientem? Jak radzić sobie z wymianą informacji między pracownikami tej samej instytucji, a jak między wieloma instytucjami?
Jak postąpić, żeby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo, a jednocześnie nie złamać prawa, nie ujawnić danych, nie podać informacji nieprawdziwych i nie złamać tajemnicy zawodowej?
Błażej Kmieciak - doktor habilitowany nauk prawnych, doktor nauk społecznych w zakresie socjologii prawa, bioetyk oraz pedagog specjalny. Koordynator Centrum Bioetyki Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Absolwent kursów specjalizacyjnych w zakresie profilaktyki uzależnień oraz ochrony praw człowieka i mediacji, adiunkt w Zakładzie Prawa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wykładowca prawa w Pracowni Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Łódzkiego oraz mediator w Fundacji Wsparcia Psychospołecznego w Łodzi. Były Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego oraz redaktor prowadzący Dział Bioetyka, portalu biotechnologia.pl. Autor ponad stu prezentowanych artykułów dotyczących prawa medycznego, psychiatrii społecznej oraz socjologii prawa, a także książek : Prawa pacjenta i ich ochrona, studium socjologiczne, Prawa dziecka jako pacjenta, współautor: Bioetyka, między prawem, a pedagogiką, Wyzwania innowacyjnej medycyny oraz redaktor m.in. monografii: Prawo, psychiatria, społeczeństwo oraz Filozoficzny i psychospołeczny obraz ludzkiej egzystencji.
_______________________________________________________________________________________________________

Red. Łukasz Głowacki "Gdy dziennikarz staje u drzwi, czyli o zachowaniu w sytuacjach kryzysowych"

Zazwyczaj nie spodziewacie się podczas pracy w Waszych gabinetach, salach i pokojach mikrofonów i kamer dziennikarskich. Ale codziennie przeglądając media natrafiamy na mocne przekazy opisujące czyjeś ludzkie tragedie. Dziennikarze potrafią zrobić przekaz tak, aby utrzymać widza w napięciu. Nagle okazuje się, że zajmując się twoim podopiecznym, który popadł w tarapaty, czy złamał prawo musisz zmierzyć się z energiczną ekipą telewizyjną, którą wezwał "anonimowy informator". Kiedy w szkole uczniowie znowu coś przeskrobali i wybuchła afera, a dziennikarze już o tym napisali zanim cokolwiek wyjaśniłeś. Co robić, kiedy dziennikarz staje u drzwi w Twojej pracy?...

red. Łukasz Głowacki - dyrektor Radia Plus Łódź, dziennikarz, fotograf, pisarz, filmowiec. Autor programów telewizyjnych i audycji radiowych o tematyce społecznej. Prowadzi internetowy kanał TV Maskacjusz posiadający 75 tys. subskrybentów, korespondent KAI, redaktor naczelny dodatku łódzkiego Przewodnika Katolickiego.
_______________________________________________________________________________________________________

Małgorzata Owczarska "Jesteśmy po to, żeby pomagać"

W Brzezinach, Łowiczu, Rawie Mazowieckiej i Skierniewicach od pewnego czasu działa Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Mogą się tam zgłaszać m.in. ofiary przemocy domowej, wypadków komunikacyjnych czy np. pożyczkobiorcy "chwilówek" z lichwiarskim oprocentowaniem. Ze środków z Funduszu Sprawiedliwości na terenie całego kraju otwierane są placówki, w których nieodpłatnie można uzyskać wsparcie. Jak wspierać ofiary przestępstw czy też świadków przestępstw, czyli osoby pokrzywdzone przestępstwami? Z jakich form pomocy mogą korzystać twoi podopieczni, wychowankowie i klienci? Jak dokładnie wygląda procedura po zgłoszeniu się do placówki?

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Skierniewice