
Już 16 października w Rzeszowie odbędą się warsztaty dla studentów i absolwentów w ramach akcji społecznej "Projekt: Praca" organizowanej przez "Gazetę Wyborczą".
To już druga edycja naszej akcji. W zeszłym roku przeprowadziliśmy warsztaty w 6 miastach, w tym roku zorganizujemy je aż w 11. Tym razem będziemy w Rzeszowie na Uniwersytecie Rzeszowskim na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym, ul. Pigonia 1.
Będzie można m.in. dowiedzieć się:
-
jak odkryć swoje mocne i słabe strony i jak je dobrze wykorzystać;
-
jak profesjonalnie przygotować dokumenty aplikacyjne;
-
jak się dobrze prezentować w sytuacjach zawodowych;
-
gdzie i jak dziś skutecznie szuka się pracy;
-
jak zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Profesjonalni trenerzy poprowadzą także warsztaty z autoprezentacji tak ważnej przy ogromnej konkurencji na rynku pracy. Akcję "Projekt: Praca" prowadzimy wraz z partnerami: Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce oraz firmami: McDonald's, Nestlé oraz Deloitte.
Program warsztatów:
SESJA I: godz. 9.00-11.00
Znajdź swoje mocne strony
Lokalizacja: Uniwersytet Rzeszowski, ul. Pigonia 1, budynek A0
Sala: 266
Maksymalna liczba osób: 50
Jakie są Twoje mocne strony? Co Cię wyróżnia od innych kandydatów? Dlaczego to Ciebie mamy zatrudnić? Zastanawiałeś się kiedyś jak odpowiedzieć na takie pytanie zadane przez pracodawcę?
Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o sobie, weź udział w naszym bezpłatnym, dwugodzinnym warsztacie! Dzięki warsztatowi odkryjesz swoje mocne strony i nauczysz się wykorzystywać je na rynku pracy. Zapraszamy!
Prowadząca:
Joanna Żeleźnicka-Rychlik, psycholog z pasji i wykształcenia, absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu DTI Polska, asesor. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów rekrutacyjnych na rynek polski i niemiecki, w branżach tj. medycyna, farmacja, sprzedaż, IT. W Centrum Kompetencyjnym Praca Agory S.A. od 2013 r. - wspiera klientów korporacyjnych w znajdowaniu skutecznych rozwiązań rekrutacyjnych oraz budowaniu strategii EB.Wśród jej zainteresowań są trendy w HR, nowoczesne metody rekrutacji oraz szeroko pojęta psychologia biznesu. W wolnych chwilach pomaga kandydatom w tworzeniu atrakcyjnych aplikacji i zajmuje się doradztwem zawodowym.
SESJA II: godz. 11.30-13.30
Sukces zaczyna się od CV
Lokalizacja: Uniwersytet Rzeszowski, ul. Pigonia 1, budynek A0
Sala: 265
Maksymalna liczba osób: 50
Co decyduje o sukcesie w rekrutacji? Jak napisać idealne CV i czy naprawdę konieczny jest list motywacyjny?
Na tym warsztacie dowiesz się, jak przygotować się do skutecznego przejścia przez proces rekrutacji. Pokażemy jak należy przygotować dokumenty aplikacyjne i podpowiemy, o czym warto napisać w liście motywacyjnym.
Prowadząca:
Grzegorz Plezia, learning Leader w Deloitte, magister psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i zarządzania Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył studia doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH. Jest certyfikowanym Project Managerem, specjalizuje się we wdrażaniu projektów z zakresu szkoleń i rozwoju pracowników, zarządzania zmianą i restrukturyzacji procesów HR. Swoje doświadczenie zdobywał w Danish Technological Institute, zarządzając projektami współfinansowanymi ze środków UE. Do jego obowiązków należą m.in.: rozwój talentów, projektowanie i prowadzenie szkoleń, zarządzanie systemem szkoleniowym.
godz. 11.30-13.30
Zostań mistrzem rozmowy kwalifikacyjnej
Lokalizacja: Uniwersytet Rzeszowski, ul. Pigonia 1, budynek A0
Sala: 266
Maksymalna liczba osób: 30
Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej?
Na tym warsztacie przedstawimy listę pytań, które na pewno usłyszysz na rozmowie o pracę. Dowiesz się także, jak nie odpowiadać i co powiedzieć, gdy pytanie Cię zaskoczy. Będziesz mógł wziąć udział w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej.
Prowadząca:
Patrycja Paul, specjalista ds. Rekrutacji w Nestlé Polska S.A., absolwentka Biznesu Międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomiczny w Poznaniu oraz Psychologii na Uniwersytecie im. Adam Mickiewicza w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze HR, a w szczególności w realizacji procesów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne i kierownicze, głównie w obszarze finansów, HR, sprzedaży, obsługi klienta oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Posiada doświadczenie w prowadzaniu szkoleń i warsztatów dla kadry managerskiej z zakresu przeprowadzania skutecznych rozmów kwalifikacyjnych.
SESJA III: godz. 14.00-16.00
Praca - szukaj skutecznie
Lokalizacja: Uniwersytet Rzeszowski, ul. Pigonia 1, budynek A0
Sala: 266
Maksymalna liczba osób: 50
Jeżeli jesteś proaktywny i chcesz dowiedzieć się więcej, jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia, to nie może przegapić tego warsztatu.
Czy już wiesz, co to jest jawny i ukryty rynek pracy? Jakie są oczekiwania pracodawców względem pracowników? Gdzie i jak efektywnie poszukiwać zatrudnienia? Na te pytania oraz wiele innych otrzymasz odpowiedzi na tym warsztacie.
Prowadząca:
Magda Ostrowska, ekspert ds. mediów w rekrutacji GazetaPraca.pl. Przez wiele lat zarządzała zespołami sprzedaży bezpośredniej i agencyjnej w "Gazecie Wyborczej" i Gazeta.pl. Ma doświadczenie w rekrutacji oraz w prowadzeniu warsztatów sprzedażowych. Jej celem jako eksperta ds. rekrutacji jest wsparcie pracodawców w skutecznych procesach rekrutacji i aktywne wykorzystanie nowych metod w komunikacji wizerunkowej, pod kątem Employer Brandingu.
godz. 14.00-16.00
Zrób dobre wrażenie na pracodawcy
Lokalizacja: Uniwersytet Rzeszowski, ul. Pigonia 1, budynek A0
Sala: 265
Maksymalna liczba osób: 50
Umiejętność autoprezentacji to jedna z kompetencji wykorzystywanych zarówno w życiu prywatnym, na uczelni, jak i w pracy. Właściwe zaprezentowanie swojego doświadczenia, kompetencji, wyrażenie opinii czy przedstawienie pomysłu może zadecydować o sukcesie.
Na tym warsztacie poznasz zasady, którymi rządzi się dobra autoprezentacja. Dowiesz się, jaki wpływ na odbiorców ma język ciała
i komunikacja niewerbalna. Podpowiemy jak zapanować nad
stresem i kontrolować głos.
Prowadząca:
Grzegorz Plezia, learning Leader w
Deloitte, magister psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i
zarządzania Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył studia doktoranckie w
Kolegium Zarządzania i Finansów SGH. Jest certyfikowanym Project
Managerem, specjalizuje się we wdrażaniu projektów z zakresu szkoleń i
rozwoju pracowników, zarządzania zmianą i restrukturyzacji procesów HR.
Swoje doświadczenie zdobywał w Danish Technological Institute,
zarządzając projektami współfinansowanymi ze środków UE. Do jego
obowiązków należą m.in.: rozwój talentów, projektowanie i prowadzenie
szkoleń, zarządzanie systemem szkoleniowym.
Więcej o projekcie na stronie: Wyborcza.pl/projektpraca
Miejsce
ul. Pigonia 1, Rzeszów