I Podkarpackie Forum Obywatelskie

24 Września 2016, 10:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Zgłoszenie swojego udziału w I Podkarpackim Forum Obywatelskim
już niedostępne -


24 września 2016 r., godz.: 10.00
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego


Nowe przepisy i pieniądze unijne na sfinansowanie projektów dla społeczności lokalnej to tematy, które szczególnie interesują stowarzyszenia i fundacje działające na Podkarpaciu oraz samorządowców. Odpowiedzią na potrzebę wymiany informacji jest I Podkarpackie Forum Obywatelskie. W ramach Forum przez cały dzień w Rzeszowie będą rozmawiać ze sobą, aby dojść do wspólnych wniosków i wzmocnić współpracę. 


Samorząd Województwa Podkarpackiego i Podkarpacka Rada Działalności Pożytku Publicznego, organizatorzy przedsięwzięcia, kierują zaproszenie do wszystkich organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji i grup zrzeszonych na Podkarpaciu. Chcą poruszyć nie tylko kwestie ostatnich zmian ustaw wpływających na działania organizacji, ale także wymienić się informacjami, aby wzmocnić współpracę z samorządem. Na spotkaniu nie może zabraknąć również samorządowców i urzędników.Gościem forum będzie między innymi Wojciech Kaczmarczyk, sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania, Pełnomocnik Rządu do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego. Przekaże informacje o podejmowanych działaniach rządu wynikających z "Program rozwoju społeczeństwa obywatelskiego", o którym możemy przeczytać na stronie pełnomocnika. Na spotkaniu będzie można zadawać pytania, a organizatorzy liczą na dyskusję. Przydatne informacje przekażą również Artur Gluziński, Bernadeta Szczypta, Maciej Kunysz, Mirosław Ruszała, Jerzy Jęczmienionka, Mirosława Widurek, Teresa Gwizdak, Łucja Bielec, Kinga Bielec, Marcin Dziółko, prof. Kazimierz Jaremczuk, Adam Ptasiński. Na placu przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego odbędzie się piknik obywatelski, na którym wystawcy ze spółdzielni socjalnych i Zakładów Aktywności Zawodowej będą sprzedawać rękodzieło, produkty regionalne i wyroby własnej produkcji. 


Program I Podkarpackiego Forum Obywatelskiego: do pobrania 


Udział w Forum jest BEZPŁATNY


Podczas Forum, będzie można wziąć udział w panelach dyskusyjnych, których tematykę nalezy wybrać podczas rejestracji. Rozmowy będą dotyczyć edukacji, ochrony zdrowia, współpracy z mediami oraz pięciu innych, równie ważnych obszarów działalności organizacji i samorządów. Organizatorom zależy na wypracowaniu rekomendacji, które będą mogły posłużyć lepszej realizacji wyzwań, jakie stoją przed samorządowcami i liderami organizacji obywatelskich.Rejestracja udziału w Forum trwać będzie do 20 września 2016. 


Pomysłodawcą i inicjatorem Forum jest Samorząd Województwa Podkarpackiego, Departament współpracy z organizacjami. Współorganizatorem jest Podkarpacka Rada Działalności Pożytku Publicznego, której trzecia kadencja rozpoczęła się w kwietniu tego roku. Jednym z celów działalności rady jest integracja stowarzyszeń i fundacji oraz wzmacnianie współpracy z samorządem wojewódzkim. Tego typu spotkania na poziomie wojewódzkim odbywają się niezwykle rzadko na Podkarpaciu, więc jest to niepowtarzalna okazja do poruszenia ważnych kwestii dla dalszego rozwoju województwa i wzmocnienia współpracy międzysektorowej mieszkańców z samorządowcami.


Warto zajrzeć także na stronę www.ngo.podkarpackie.pl, która ma służyć wymianie informacji między samorządem wojewódzkim a podkarpackimi stowarzyszeniami i fundacjami. Tam znajdziecie Państwo również bieżące informacje o działalności Podkarpackiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.


Zapraszamy w imieniu Organizatorów 

Zobacz również:

konferencje konferencje w Rzeszowie wydarzenia Rzeszów