To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Warsztaty Altair Inspire: optymalizacja topologiczna
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Warsztaty Altair Inspire: optymalizacja topologiczna

Kiedy: 26.09.2018 (środa), godz. 11:00-14:00

Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III (Centrum Konferencyjne), sala D

Prowadzący: Paweł Sadowski, wieloletni trener i koordynator wsparcia technicznego w DES ART sp. z o.o. 

Dla kogo:

Warsztaty skierowane są do osób, które w codziennej pracy stykają się z tematyką projektowania i druku 3D, bądź są zainteresowane tym obszarem.

Opis warsztatów: 

Podczas warsztatów live-demo uczestnicy będą mogli zobaczyć na czym polega optymalizacja topologiczna i jak ją wykonać z wykorzystaniem oprogramowania Altair Inspire. Omówiony zostanie proces optymalizacji konstrukcji i wynikające z niego zmiany w geometrii. Uczestnicy będą mogli się dowiedzieć, jak projektować zoptymalizowane, lżejsze oraz wytrzymalsze konstrukcje.

Metoda Elementów Skończonych (MES) spełnia niezwykle istotną rolę w procesie projektowania konstrukcji. Oprócz standardowych analiz wytrzymałościowych można przeprowadzać optymalizacje strukturalne konstrukcji z wykorzystaniem odpowiedniego oprogramowania (np. Altar Inspire). Jednym z dostępnych rodzajów optymalizacji jest optymalizacja topologiczna, która pozwala na zaprojektowanie elementów zarówno wytrzymałych, jak i lekkich. Technologia druku 3D poprzez dowolność kształtu daje w pełni możliwość na wykorzystanie potencjału procesu optymalizacyjnego. Sama optymalizacja topologiczna jest wykorzystywana w różnych branżach przemysłu od wielu lat (lotnictwo, automotive, kolejnictwo itd.), ale dopiero druk 3D przenosi ją na wyższy poziom.

Więcej o konferencji Pomorskie Dni Druku 3D: http://ppnt.pl/pl/wydarzenia/2018/9/25/pomorskie-dni-druku-3d-industry-4-0

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Gdyni wydarzenia Gdynia