Papryqarz #15 - przedwakacyjnie

29 maja 2019, 18:00-21:00 (środa)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  rejestracja bezpłatna

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zapraszamy zatem na wspólny wieczór w Hormonie. Zarezerwujcie sobie wolny wieczór 29 maja, tylko pamiętajcie, żeby tym razem zostawić samochód pod domem i przybyć do nas tramwajem ;)


Czym jest PapryQArz?
Celem spotkań jest integracja branży IT, głównie testerów i osób zajmujących się szeroko rozumianą jakością. Zależy nam na dyskusji na interesujące tematy i dzieleniu się wiedzą. PapryQArz to nie tylko prezentacje ale przede wszystkim nowe kontakty i ciekawe dyskusje z ludźmi z branży. Staramy się stworzyć przestrzeń ponad podziałami, umożliwiającą kontakty z ludźmi z różnych firm na Szczecińskim rynku. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.papryQArz.org

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja.

🌞 PREZENTACJA 1 🌞

Paweł Noga - Senior AI Software Engineer in Habana Labs Habana GDN

Na początku kariery testował webserwisy i aplikacje mobilne. Od 3 lat zajmuje się testowaniem sprzętu i oprogramowania do Deep Learningu. Skupia się na benchmarkowaniu rozwiązań czołowych firm na rynku oraz ulepszaniu procesu trenowania sieci neuronowych.
Aktualnie pracuje w Habana Labs - firmie dostarczającej akceleratory AI na potrzeby Data Center.

🌴 Temat: "AI - gdzie jesteśmy?" będzie popularno-naukową prezentacją poruszającą trzy tematy:
- rozwój Deep Learningu na przestrzeni ostatnich lat
- gdzie dziś potrafimy zastosować AI, a co jeszcze stanowi wyzwanie (i kiedy będzie to możliwe)
- co należy zrobić, aby dołączyć do projektów AI (jakia wiedza jest poszukiwana) i na co zwracać uwagę podczas rekrutacji.

🌞 PREZENTACJA 2 🌞

Robert Hospodarysko - Principal QA Engineer w Intive, który przygodę z testowaniem rozpoczął ponad 10 lat temu. Od niedawna jest również certyfikowanym Inżynierem Testów Automatycznych (ISTQB Test Automation Engineer). Testował już aplikacje webowe i desktopowe a teraz przyszła kolej na aplikacje mobilne. Obecnie jest odpowiedzialny za utrzymanie testów automatycznych aplikacji mobilnych w chmurze i to będzie przedmiotem prezentacji Roberta.

🌴 Temat: "BrowserStack - czyli jak uprościć sobie życie pisząc testy automatyczne aplikacji mobilnych"

Będzie to wprowadzenie do testowania w chmurze. Jak zacząć? Jak skonfigurować połączenie z BrowserStack'iem? Jak uruchomić pierwszy test? Czy jest możliwe pisanie testów automatycznych aplikacji mobilnych bez wykorzystania narzędzia Appium Server? Między innymi na te pytania odpowie Robert podczas swojego wystąpienia.

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Szczecinie Branża IT Tester Testowanie automatyczne Testowanie Oprogramowania wydarzenia Szczecin