To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  27.05.2017 - Otwockie judaica. [Wycieczka autokarowa]

dostępnych: 16

już niedostępne -

Nasza druga Otwocka wyprawa z organizowana przez Arktour i Wawagra będzie poświęcona historii społeczności żydowskiej i żydowskich kuracjuszy, którzy chętnie zamieszkiwali i wypoczywali w Otwocku. W 1939 r. społeczność żydowska stanowiła 53 % stałych mieszkańców miasta. Opowieść o społeczności żydowskiej w Otwocku, o szkołach i stowarzyszeniach o historii getta w Otwocku.

Po Otwocku prowadzić nas będzie Pan Paweł Ajdacki wybitny znawca historii Otwocka i Mazowsza, autor licznych przewodników,  w tym "Spacerownika Otwockiego."

W czasie zwiedzania planowana jest przerwa kawowa w lokalu "Śródborowianka" należącym do Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. Ostatni przedwojenny pensjonat działający w Otwocku.


Koszt wycieczki 75,00 PLN

W czasie wędrówki przez Otwock odwiedzimy:

  • -Sanatorium Brijus (obecnie Mazowieckie Centrum Chorób Płuc i Gruźlicy),
  • -Szpital Dla Umysłowo Chorych Żydów "Zofiówka".
  • -cmentarz żydowski przy ul. Hrabiego
  • -ul. Kościelna - zespół willi należących do Oszera Perechodnika,
  • -Uzdrowisko Gurewicza - największy żydowski pensjonat w Otwocku,
  • -ul. Reymonta - pomnik w miejscu egzekucji ok 3000 otwockich Żydów w sierpniu 1942 r. oraz miejsce śmierci Adeli Tuwim, matki Juliana Tuwima,
  • -ul. Bazarowa - Kupiecka - Świderska - dawna zwarta dzielnica żydowska (przejazd),
  • -Sanatorium Wiszniewskiego (obecnie budynek komunalny), drugie sanatorium w Otwocku. Do 1917 r. lego lekarzem prowadzącym był Stanisław Krzyżanowski, ojciec Ireny Sendlerowej. Mała Irena spędziła tutaj swoje dzieciństwo.
  • -relikty granic getta.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE


Spotykamy się w sobotę, 27 maja 2017, o godzinie 7:45 przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki (od strony Alej Jerozolimskich). O godzinie 8:00 wyjazd w kierunku Otwocka.Planowany powrót do Warszawy około godziny 18.00

Cena wycieczki: 75 zł/osoba.

Cena zwiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, całkowity koszt realizacji programu, ubezpieczenie NNW, podatek VAT.

Posiłek we własnym zakresie.

Przy rejestracji konieczne jest podanie prawidłowej daty urodzenia, niezbędnej do zawarcia umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

W dniu 14.05.2017 do wszystkich osób, które dokonały rezerwacji miejsca zostanie przesłana wiadomość z informacją potwierdzającą zebranie grupy wyjazdowej wraz z numerem konta. Jeżeli ktoś takiego maila nie otrzyma a zarejestrował się prosimy o kontakt.

Przyjmowanie wpłat zakończy się w dniu 20.05.2017 (SOBOTA). Oznacza to, że przelewu środków należy dokonać najpóźniej w dniu 19.05.2017(PIĄTEK).

DO AUTOKARU WSIADAMY W KOLEJNOŚCI DOKONYWANIA WPŁAT.

--------------------------

Organizatorem wycieczki jest firma Wawagra: www.wawagra.waw.pl/kontakt/

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wycieczki w wypadku nie zebrania odpowiedniej liczby uczestników, o czym natychmiast poinformuje drogą mailową. W wypadku odwołania wycieczki wpłacone środki zostaną bezzwłocznie zwrócone na konto wpłacających.

Ze względów organizacyjnych możliwa jest zmiana kolejności zwiedzania obiektów.

**************************

DO ZOBACZENIA

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w otwock wydarzenia Otwock