Kompleksowa opieka nad pacjentem niestandardowym

5 listopada 2018, 10:00-17:00 (poniedziałek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  Bilet promocyjny
już niedostępne 399,75 zł -
  Bilet normalny
już niedostępne 492,00 zł -
  bilet dla członków
już niedostępne 369,00 zł -

Podczas szkolenia omówiona zostanie charakterystyka przyjmowania pacjenta niestandardowego, czyli takiego który wymaga szczególnej troski i uwagi podczas przyjmowania w gabinecie higieny. Przyjrzymy się chorobom, które znacząco wpływają na zmiany w jamie ustnej. Szczegółowo omówieni zostaną pacjenci wymagający: osoby starsze, kobiety w ciąży, osoby obarczone chorobami psychicznymi oraz zakaźnymi, chorzy na nowotwory oraz pacjenci obłożnie chorzy.
TEMATY W PUNKTACH:
👉Profilaktyka u kobiety ciężarnej- gingivitis gravidarum (zapalenie dziąseł w trakcie ciąży), zabiegi profilaktyczne bezpiecznie przeprowadzane u kobiet ciężarnych, ułożenie na fotelu pacjentki w zaawansowanej ciąży, wpływ diety na prawidłowy rozwój dziecka.
👉Pacjenci w trakcie oraz po przebytej radio i chemioterapii- oral mucositis, kserostomia, produkty do profilaktyki domowej mogące wpłynąć na poprawę komfortu życia.
👉Profilaktyka pacjenta obciążonego chorobami zakaźnymi- najczęstsze zakażenia na które narażeni jesteśmy podczas pracy w gabinecie stomatologicznym, charakterystyka chorób zakaźnych (HSV, HIV,WZW, TBC, grypa, gronkowiec), metody zapobiegania zakażeniom, higieniczne i chirurgiczne mycie rąk, stosowanie środków ochrony osobistej.
👉Osoby starsze- zmiany zachodzące w jamie ustnej w procesie starzenia, charakterystyka pacjenta w podeszłym wieku, wychodzenie naprzeciw utrudnieniom manualnym, rozmowa z pacjentem starszym, instruktaż higieny jamy ustnej oraz akcesoria mogące wspomóc higienę domową, higiena uzupełnień protetycznych ruchomych.
👉Profilaktyka pacjenta obciążonego cukrzycą, zmiany w jamie ustnej powiązane z chorobą.
👉Jak zadbać o higienę jamy ustnej u pacjenta obłożnie chorego.
👉Instruktaż higieny u osób z dysfunkcją narządów ruchu.Dlaczego to szkolenie?
Na żadnym innym szkoleniu nie znajdziesz tak szeroko omówionego tematu "Pacjenta niestandardowego". Wymagającego większej uwagi oraz znajomości dodatkowych akcesoriów do higieny jamy ustnej. Pacjenta przy którym musimy wyjść naprzeciw chorobie oraz niesprawności.
Dowiesz się jakie zmiany w jamie ustnej zachodzą u osób starszych oraz z jakimi trudnościami borykają się podczas higieny domowej. Jak wpłynąć na poprawę jakości życia pacjentów w trakcie leczenia chemio i radioterapii.
Nauczysz się jak w bezpieczny sposób przyjmować kobietę w wysokiej ciąży oraz zabezpieczyć się przed zakażeniem w trakcie pracy przy pacjencie.
Przełamiesz lęk przed przyjmowaniem osób chorych i obciążonych.
Poznasz metody wspomagające leczenie zapalenia dziąseł i przyzębia w przebiegu chorób ogólnych.
Prowadzący: dypl. hig. Natalia Szeląg⌚TERMIN: 5 listopad 2018 w godzinach od 10.00 do 17.00
🚗MIEJSCE: Warszawa Sala szkoleniowa W&H ul.Tukana 3B
❗Cena regularna: 500 zł
❗Cena PROMOCYJNA do 20 pażdziernika: 400 zł
Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Warszawie Medycyna Obsługa pacjenta Opieka zdrowotna Profilaktyka zdrowia Zdrowie wydarzenia Warszawa