Warsztaty dla młodzieży: Nie hejtuję - reaguję

28 Listopada 2019, 09:00 (Czwartek)

Marzyciele i Rzemieślnicy, Warszawa Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Grupę rejestruje nauczyciel. Zgłaszana grupa nie może przekraczać 10 osób w wieku od 14 do 17 lat + jeden opiekun.
Zaznacz odpowiednią liczbę biletów.
Grupowy

Grupę rejestruje nauczyciel. Zgłaszana grupa nie może przekraczać 10 osób w wieku od 14 do 17 lat + jeden opiekun.
Zaznacz odpowiednią liczbę biletów.

już niedostępne -

Celem warsztatów jest wypracowanie przekazów kampanii "Nie hejtuję - reaguję". Uczestnicy będą pracowali metodą design thinking, która służy do projektowania innowacyjnych rozwiązań.

Dzisiejszy internet zalewany jest treściami, które mają znamiona mowy nienawiści, hejtu i cyberprzemocy. Obrażanie, znieważanie i ośmieszanie to stały krajobraz w komentarzach pod filmami, zdjęciami, postami, czy artykułami. Tymczasem powszechność hejtu i mowy nienawiści w sieci niosą za sobą konsekwencje nie tylko dla ofiar, ale także dla innych ich odbiorców, którzy oswajają się z przemocą w internecie i funkcjonują w atmosferze przyzwolenia na nią.

Dlatego Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczyna ogólnopolską kampanię edukacyjno-profilaktyczną pn. "Nie hejtuję - reaguję", w której szczególny nacisk położony jest na rolę świadków hejtu, cyberprzemocy i mowy nienawiści. Kluczową kwestią walki z hejtem jest bowiem reagowanie na to zjawisko - a reagować powinny zarówno ofiary, jak i świadkowie hejtu. Kampania zwraca uwagę na konieczność podejmowania działania w sytuacji zetknięcia z cyberprzemocą m.in. poprzez zgłaszanie krzywdzących treści administratorom stron czy wsparcie dla ofiary. Pierwszym etapem kampanii jest wypracowanie jej przekazów przez młodzież. 

Program warsztatów:

09:00 - 09:15 - Przywitanie

09:15 - 10:30 - Wprowadzenie do tematyki hejtu i cyberprzemocy

10:30 - 11:00 - Przerwa

11:00 - 14:00 - Wypracowanie przekazów kampanii metodą design thinking

14:00 - Lunch


Na warsztaty zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami. Zgłaszana grupa nie może przekraczać 10 osób w wieku od 14 do 17 lat.
W warsztatach łącznie weźmie udział 50 osób.

Warsztaty są elementem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej przeciwko cyberprzemocy, hejtowi i mowie nienawiści "Nie hejtuję- reaguję", realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Warszawa