To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Marka zastrzeżona - jak mieć wyłączność na oznaczenie
już niedostępne -

Naucz się jak chronić swój logotyp, markę, usługę, nazwę firmy czy produktu. Co zrobić, żeby klient zapamiętał i odróżnił nasz znak od innych firm? Jak zbudować swoją markę i rozpoznawalność wśród klientów?.

Podczas warsztatów zajmiemy się tematem prawnej ochrony oznaczeń, którymi reprezentanci branż kreatywnych posługują się na rynku. Na konkretnych przykładach, dowiemy się czym jest utwór i znak towarowy w rozumieniu prawa autorskiego. Gdzie, jak i czy w ogóle zastrzegać swoje prawa do oznaczenia? Jaka ochrona przysługuje z mocy samego prawa, a po jaką należy się ubiegać w stosownym urzędzie? Jak chronić swoją markę przed skopiowaniem i gdzie sprawdzić czy dany znak nie jest już chroniony? Jak poprzez charakterystyczne oznaczenie kreować wartość i renomę swojej firmy oraz czy oznaczenie, którym się posługują, jest chronione prawnie?

Warsztaty w ramach BLOKU MODA.

partner bloku:

Dominika Gałecka - pracownik Informacji Patentowej PPNT Gdynia, absolwentka prawa i historii sztuki, stały współpracownik Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Specjalizuje się w problematyce ochrony własności intelektualnej (utwory, znaki towarowe, wzory przemysłowe, wynalazki, wzory użytkowe,) ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego. Ukierunkowana na związki sztuki z prawem oraz prawo autorskie w kulturze. Współpracuje z muzeami w sferze prawnych aspektów digitalizacji i udostępniania zbiorów muzealnych przez Internet. Prywatnie miłośniczka podróży, zainteresowana sztuką różnorodną, fotografią i kulturą chińską, uzależniona od posiadania i czytania książek oraz zwiedzania muzeów.

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Gdyni wydarzenia Gdynia