Rodzaj Dostępne do Liczba
PO DOKONANIU REJESTRACJI NALEŻY DOKONAĆ CAŁOŚCI WPŁATY W CIĄGU 72 GODZIN.

WAŻNE !!! W tytule przelewu proszę wpisać hasło "JARMARK LUBLIN"
18.08.2019 - Jarmark Jagielloński w Lublinie.[Wycieczka autokarowa].

PO DOKONANIU REJESTRACJI NALEŻY DOKONAĆ CAŁOŚCI WPŁATY W CIĄGU 72 GODZIN.

WAŻNE !!! W tytule przelewu proszę wpisać hasło "JARMARK LUBLIN"

dostępnych: 33

14 Sierpnia 2019

Jarmark Jagielloński to festiwal bazujący na kulturze tradycyjnej a jego celem jest prezentacja i promocja tej kultury poprzez różne formy działalności, zarówno te stricte źródłowe, autentyczne, jak i współczesne. Historycznie związany jest z lubelskimi jarmarkami, których początek sięga XV wieku. Wówczas szlak handlowy przebiegający przez Lublin sprowadzał do miasta kultury świata, podróżników, nomadów, handlarzy. Stąd nazwa projektu - Jarmark Jagielloński.

Współcześnie jest to wydarzenie kupieckie oraz płaszczyzna spotkania kultur. Do Lublina przyjeżdżają artyści z Ukrainy i Białorusi, którzy kultywują tradycję dawnych jarmarków, zajmują się sztuką ludową i tradycyjną oraz artyści ulicy.

Jarmark Jagielloński został uznany za jedną z największych międzynarodowych atrakcji turystycznych w Polsce.

Ze strony Jarmarku Jagiellońskiego:

(…) Ciekawość i chęć poznawania, odkrywania przez ludzi nowych kultur, otwartość i serdeczność jaką okazują sobie uczestnicy i odbiorcy Jarmarku Jagiellońskiego, motywuje nas do budowania programu nastawionego przede wszystkim na bezpośrednie relacje między artystami a widzami.

Do współpracy zapraszamy artystów działających w lokalnych społecznościach, badających kultury tradycyjne, kultywujących tradycje rodzinne i regionalne.

Jarmark Jagielloński jest spotkaniem, zabawą, wymianą energii i komunikacji między jej uczestnikami.

Prezentujemy najbardziej naturalne dla społeczności formy, w których człowiek poprzez śpiew, taniec, muzykę tradycyjną wyraża siebie.

Powracając do archaicznych, a jednocześnie najprostszych form wspólnie spędzonego czasu, powracamy do tego, co czasami zapomniane: żywego spotkania z drugim człowiekiem.(...).

Strona Jarmarku Jagiellońskiego dostępna pod adresem: https://jarmarkjagiellonski.pl

PROGRAM

 • Spotkanie na placu Bankowym o godzinie 6:45 w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego. Odjazd o godzinie 7:00 w kierunku Lublina.
 • Przyjazd do Lublina około 10:30. Przejście pod siedzibę Trybunału Głównego Koronnego.
 • Indywidualne uczestnictwo w Jarmarku Jagielońskim.
 • 14:00 - Spotkanie z lokalnym przewodnikiem przed bramą Zamku Lubelskiego.
 • 14:00-17:00 - Zwiedzanie Lubelskiej Starówki.
  • Wzgórze Zamkowe, Donżon (basztę obronną - wejście do na szczyt) . Brama Grodzka i wejście na Wzgórze Staromiejskie. Tereny dawnej dzielnicy żydowskiej z latarnią pamięci. Plac po Farze i otoczenie placu. Rynek z Trybunałem Koronnym i kamienicznikami, Wieżę Trynitarską.

 • Powrót do Warszawy około godziny 20:00.

INFORMACJE TECHNICZNE

Koszt wycieczki - 140,00 PLN/osoba

Cena obejmuje koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ujętych w programie, przejazd autokarem klasy turystycznej, opiekę pilota i lokalnych przewodników oraz ubezpieczenie NNW (do 10 000 PLN).

 • Cena nie obejmuje posiłku.
 • Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 35 osób. Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.
 • Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.

-------------------------

PO DOKONANIU REJESTRACJI NALEŻY DOKONAĆ CAŁOŚCI WPŁATY W CIĄGU 72 GODZIN.

WAŻNE !!! W tytule przelewu proszę wpisać hasło "JARMARK LUBLIN"

Dokonanie przelewu oznacza akceptację "Warunków uczestnictwa w wycieczkach jednodniowych organizowanych przez firmę *Arktour* w formacie pdf. Warunki uczestnictwa w wycieczkach jednodniowych. oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Osoby zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży (15,00 PLN) prosimy o kontakt mailowy na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl

Arktour WHU
ul. Egejska 11
02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Przy rejestracji należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW ! Gdyby nie wyświetlało się pole daty urodzenia dane należy wpisać w polu "NOTATKA".

-------------------------

Wycieczkę pilotuje Arkadiusz Żołnierczyk.

Na miejscu spacer poprowadzi znakomita przewodniczka Klaudia Giordano.

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

www.zwiedzajznami.com.pl

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105
e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:
https://evenea.pl/polityka-prywatnosci
Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w 20-117 lublin wydarzenia 20-117 Lublin