IV Kongres Makroekonomiczny

23 Listopada 2016, 09:00 (środa) - 24 Listopada 2016, 23:59 (Czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  IV Kongres Makroekonomiczny
już niedostępne -

Ostatnie lata były czasem transformacji ustrojowej i budowy gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Realia ekonomiczne uległy głębokim przeobrażeniom, pomimo osiągniętych sukcesów, Polska wciąż pozostaje za wieloma rozwiniętymi gospodarkami Europy i świata. Jednak dziś coraz bardziej realne staje się odrobienie dystansu cywilizacyjnego dzielącego nasz kraj z państwami Zachodu. Nie może się to stać bez dalszego rozwoju gospodarczego, stanowi on bowiem o powodzeniu całego procesu. Patrząc z tej perspektywy warto pochylić się nad kluczową kwestią - co stanowi najmocniejszy hamulec rozwojowy w gospodarce polskiej? Czy jest to czynnik powszechnie znany, czy też może tylko niektórzy zdają sobie sprawę z jego wagi? W obliczu zarówno widma kryzysu gospodarczego, konkurowania niskimi płacami, jak i wzrostu nierówności majątkowych pojawia się pytanie o najlepszą politykę prorozwojową. Paleta pytań jakie należy postawić jest tutaj bardzo szeroka, jednak jesteśmy pewni, że przy wsparciu wybitnych specjalistów uda się nam na nie odpowiedzieć, dlatego w imieniu Studenckiego Koła Naukowego Finansów i Makroekonomii serdecznie zapraszamy Państwa na:

IV Kongres Makroekonomiczny

Tematem tegorocznego kongresu będzie Wzrost Gospodarczy Polski. W dniach 23-24 listopada w gronie ekspertów przeanalizujemy jakie czynniki determinują w największym stopniu tempo rozwoju gospodarczego Polski, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jaki model gospodarki jest najlepszy dla naszego kraju oraz co stoi na drodze by Polska dogoniła gospodarczo kraje Europy Zachodniej.
Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z firmy doradztwa strategicznego McKinsey & Company oraz debacie oksfordzkiej nt. Polsce nie uda się utrzymać tempa wzrostu PKB bez zwiększenia oszczędności

Program:

Dzień 1 (konferencja):

9.00 - 9.45 - Rejestracja uczestników

9.45 - 10.00 - Uroczyste rozpoczęcie IV Kongresu Makroekonomicznego

10.00 - 10.45 - Wykład wprowadzający

Leszek Kąsek (Starszy Ekonomista Banku Światowego)

10.45 - 11.15 - Przerwa kawowa

11.15 - 12.45 - Panel I: Rozwój gospodarki oparty na wzroście płac, czy zwrocie z kapitału? - Model dla Polski

Moderator: Paweł Czuryło (Interia: Zastępca Redaktora Naczelnego)

Prelegenci: dr hab. Joanna Tyrowicz (UW, NBP), dr hab. Andrzej Rzońca (SGH), dr hab. prof. SGH Jakub Growiec (SGH), Marta Skiba (ISES, alumn SKN FM)

12.45 - 13.45 - Przerwa lunchowa

13.45 - 14.00 - Ogłoszenie wyników Konkursu Esejów dla Licealistów

14.00 - 15.30 - Panel II: Co jest głównym czynnikiem blokującym rozwój Polski?

Moderator: Arkadiusz Gęsicki (McKinsey & Company)

Prelegenci: Grzegorz Zieliński (EBRD: Regional Director, Head for Poland and the Baltics), Emilia Skrok (Bank Światowy, Acting Country Manager for Poland), Piotr Bujak (Główny Ekonomista PKO BP), Mateusz Nowak (PwC, alumn SKN FM)

15.30 - 15.45 - Oficjalne zakończenie pierwszego dnia Kongresu

15.45 - 16.15 - Networking

Dzień 2 (warsztaty, debaty):

14.00-18.00- Case study firmy doradztwa strategicznego McKinsey & Company nt. raportu "Digital Poland" -  rejestracja

18.00 - 19.00 - Przerwa kawowa

19.00 - 21.00 Debata oksfordzka nt. Polsce nie uda się utrzymać tempa wzrostu PKB bez zwiększenia oszczędności - rejestracja

Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, jednakże liczba miejsc na wszystkie wydarzenia jest ograniczona. Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.kongresmakroekonomiczny.pl. Do zobaczenia na Kongresie!

Ważne!

Niniejsze wydarzenie służy do zapisów jedynie na konferencję. Na case study firmy McKinsey & Company oraz debatę oksfordzką obowiązują osobne zapisy. Szczegóły i rejestracja w odnośnikach powyżej.

Organizatorzy


Zobacz również:

konferencje Ekonomia Polska gospodarka Pozyskiwanie kapitału Rozwój gospodarczy Zrównoważony rozwój wydarzenia Warszawa