To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Uczestnik
Wyprzedane 649,99 zł Wyprzedane
  Uczestnik, członek Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt
Wyprzedane 599,01 zł Wyprzedane


Konferencja PTNW

WETERYNARIA 2020

ENDOKRYNOLOGIA

NEUROLOGIA

REJESTRACJA i ADMINISTRACJA WETERYNARYJNA

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Wydział Medycyny Weterynaryjnej

ul. Nowoursynowska 159, budynek nr 22, Klinika Małych Zwierząt

29 lutego - 1 marca 2020 roku

Szanowni Państwo,

Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych oraz Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie już po raz trzeci zaprasza na doroczną Konferencję, jednak tym razem w całkowicie zmienionej, nowoczesnej formule!

Nowej formule Konferencji przyświeca nadrzędny cel: chcemy łączyć naszą rozproszoną w różnych środowiskach grupę zawodową. Rozmawiajmy ze sobą, dyskutujmy, działajmy.

A co przygotowaliśmy dla naszych uczestników?

Naszą ideą było stworzenie konferencji o tematyce przeznaczonej dla całego środowiska weterynaryjnego czyli lekarzy wolnej praktyki, lekarzy pracujący w administracji weterynaryjnej oraz lekarzy pracujących w obszarze rejestracji leków.

Każda sesja zawiera starannie dobrane wykłady dla określonej grupy słuchaczy.

Wyselekcjonowany program, zagadnienia nieporuszane do tej pory na konferencjach oraz najlepsi wykładowcy z kraju i zagranicy gwarantują, że uczestnicy otrzymują dawkę najnowszej, praktycznej wiedzy. Wszyscy spotkamy się pierwszego dnia Konferencji na merytorycznej wieczornej debacie połączonej z poczęstunkiem i kieliszkiem wina.

W marcu 2020 roku po raz kolejny spotykamy się w miejscu o wielkiej tradycji, które było i jest początkiem drogi zawodowej wielu z nas: na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W ciągu dwóch dni Konferencji mury uczelni zapewnią wystarczająca przestrzeń dla naszych Partnerów, aby mogli przedstawić swoją ofertę i swobodnie porozmawiać z licznymi uczestnikami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!


Ramowy program konferencji:

ENDOKRYNOLOGIA I NEUROLOGIA MAŁYCH ZWIERZĄT

(lekarze wolnej praktyki lub lekarze małych zwierząt)

Rejestracja Produktów Leczniczych Weterynaryjnych (przedstawiciele przemysłu farmaceutycznego weterynaryjnego)

Administracja Weterynaryjna/Higiena i Bezpieczeństwo Żywności (pracownicy Inspektoratów Weterynarii)

Debata poświęcona stosowaniu leków w weterynarii (dyskusja całego środowiska na temat stosowania leków weterynaryjnych i nadchodzących zmian w tym zakresie).

Wykładowcy:

Sesja endokrynologiczno - neurologiczna (zwierzęta towarzyszące)



Profesor Michael Herrtage, M.A., B.V.Sc., D.V.Sc., D.V.R., D.V.D., D.S.A.M., F.R.C.V.S., Dip. E.C.V.I.M., Dip. E.C.V.D.I.. Dziekan Departamentu Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Cambridge.

Profesor Michael Herrtage otrzymał wiele nagród za wkład w rozwój medycyny weterynaryjnej, jednak jego pasją i polem szczególnej aktywności badawczej jest endokrynologia i choroby metaboliczne małych zwierząt oraz metody obrazowania, ze szczególnym uwzględnieniem ultrasonografii, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego gruczołów wydzielania wewnętrznego. Wykłady Profesora cechuje koncentracja na praktycznych aspektach diagnozowania i leczenia chorób endokrynologicznych, w połączeniu z przekazem pełnym anglosaskiego humoru. Najtrudniejsze treści przekazywane są z godną podziwu lekkością a uczestnikom wykładów udziela się niewątpliwa fascynacja Profesora tą niezwykłą dziedziną wiedzy, jaką jest endokrynologia. Dodatkowym, cennym, aspektem jest bogaty materiał ilustrujący treść wykładów, m.in. w postaci filmów i zdjęć z badań ultrasonograficznych oraz CT i MRI w przypadku chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego.

Dr hab. Marcin Wrzosek, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Doktora Marcina Wrzoska nie trzeba przedstawiać. Z pewnością guru neurologii weterynaryjnej i ostateczna instancja odwoławcza jeśli chodzi o przypadki neurologiczne, które często są nie lada wyzwaniem dla lekarzy weterynarii pierwszego kontaktu. Dydaktyk, który niezwykle chętnie, z pasją i humorem dzieli się swoją wiedzą. Jego wykłady są zawsze oblegane ponieważ stanowią jakość są w sobie: uczestnicy wiedzą, że z wykładów doktora Wrzoska wyjdą z głową pełną najnowszych informacji na temat diagnostyki i leczenia pacjentów neurologicznych. Każdy wykład to neurologia dla praktyków "made easy": schematy i triki diagnostyczne, studium przypadków, mnóstwo materiałów ilustracyjnych (filmy, zdjęcia, wspólne rozwiązywanie zagadek diagnostycznych) a to wszystko podane w przystępny sposób, z poczuciem humoru i zrozumieniem dla trudności z jakimi boryka się lekarz pierwszego kontaktu.

Dr. med. vet. Dipl. ECVN Małgorzata Kołecka, Uniwersytet Justusa Liebiga w Giessen.

Dr. med. vet. Małgorzata Kołecka Dipl. ECVN pracuje na Oddziale Neurologii i Neurochirurgii w Klinice Małych Zwierząt Kalabch we Frankfurcie nad Menem. W latach 2009-2018 była pracownikiem naukowym na Oddziale Neurologii, Neurochirurgii i Neuroradiologii Kliniki Małych Zwierząt Uniwersytetu Justusa Liebiga w Giessen. W 2018 pracowała w ramach zastępstwa jako szef Oddzialu Neurologii i Neurochirurgii w Klinice Małych Zwierząt Uniwersytetu Melbourne w Australii.
W roku 2014 obroniła tytuł doktora nauk weterynaryjnych. W roku 2016 ukończyła rezydenturę Europejskiego College'u Neurologii Weterynaryjnej (ECVN). Doświadczenie zbierała również podczas licznych staży i kursów poświęconych tematyce neurologicznej w europejskich ośrodkach neurologicznych jak Royal Veterinary College w Londynie, Uniwersytet w Bolonii, Barcelonie, Hanowerze czy Wrocławiu.
Na co dzień prowadzi konsultacje z pacjentami neurologicznymi, przeprowadza zabiegi neurochirurgiczne i zajmuje sie badaniami naukowymi na temat wodogłowia u psów. Jest również autorem publikacji naukowych o tematyce neurologicznej.


Sesja dotycząca rejestracji produktów leczniczych weterynaryjnych

Przedstawiciele i eksperci Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.


Sesja dotycząca administracji weterynaryjnej oraz higieny i bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego

Przedstawiciele administracji weterynaryjnej oraz eksperci w zakresie bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego.


Szczegółowe informacje o konferencji: https://www.facebook.com/events/474361256517751/


Zobacz również:

konferencje wydarzenia Warszawa