Przez Świat. Spotkania z podróżą - Kola dla odważnych

6 Grudnia 2019, 18:30 (Piątek)

Ack Umcs Chatka Żaka, Lublin Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
  Rodzaj Dostępne do Liczba
Zarejestruj się by wziąć udział w wydarzeniu. Rezerwacja

Zarejestruj się by wziąć udział w wydarzeniu.

dostępnych: 6

już niedostępne -

Zapraszamy na Przez Świat. Spotkania z podróżą poświęcone Arktyce. 6.12 naszym gościem będzie Miłosz Huber, który od 20 lat prowadzi badania w rejonie Półwyspu Kola.

Nazywam się Miłosz Huber, z wykształcenia jestem geologiem, z Krakowa (AGH). Od 1999r co rocznie wyjeżdżam w rejon płw Kola (NE Skandynawia) w celach głównie naukowych choć z czasem także i poznawczych. Stamtąd pochodzi także moja żona. Przez te wszystkie lata zbierałem minerały, skały, zajmowałem się roślinami, skażeniem środowiska, ochroną środowiska, rekultywacją terenu itp. Chciałbym opowiedzieć moje przygody, emocje, odczucia związane z podróżowaniem do tej pięknej krainy, w której są interesujące góry, rzadkie minerały, renifery, niedźwiedzie. Latem panuje dzień polarny, zimą -noc polarna. Chciałbym to pokazać, opowiedzieć o tym. Przedstawić także aspekty lokalnej kuchni oraz asymilacje innych potrwa ze świata. Słowem -przybliżyć ludziom tamten rejon i... poniekąd siebie też.

Spotkanie odbędzie się 6.12 o 18:30 w ACK Chatka Żaka, Mała Sala Widowiskowa. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja elektroniczna. Prosimy zabrać ze sobą potwierdzenie rezerwacji w formie drukowanej lub na urządzeniu mobilnym.


Zobacz również:

imprezy imprezy w Lublinie wydarzenia Lublin Miłosz Huber