To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  Bilet na seminarium

dostępnych: 20

już niedostępne 40,00 zł -

Zapraszamy na trzecie z zaplanowanych 5 spotkań dla rodziców, którzy chcieliby zweryfikować własne podejście do rodzicielstwa,  poznać metody wychowawcze Jespera Juula, wymienić się doświadczeniami z innymi rodzicami, zasięgnąć opinii specjalistów. 

Wiedzę zdobytą przez lata pracy z rodzinami Jesper Juul zawarł w licznych książkach, m.in. "Twoje kompetentne dziecko", "Nie z miłości", "Agresja - nowe tabu". Aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, stworzył też scenariusze spotkań z dorosłymi, podczas których przygotowane do tego osoby - Trenerzy Familylabu - w trakcie spotkania z rodzicami dzielą się sformułowanymi przez niego wartościami. Tematy seminariów odnoszą się do obszarów kluczowych dla rozwoju dziecka (przewodnictwo dorosłych czy poczucie własnej wartości), takich, które bardzo często stanowią wyzwanie dla rodziców (granice, agresja czy nastolatek w rodzinie) lub odnoszące się do codziennych doświadczeń (dziecko w szkole). Seminaria trwają 1,5 godziny.

Jak mówić "NIE" z czystym sumieniem?
21.03.2019
17:00-18:30
YouNick Technology Park, Złotniki, Krzemowa 1

Porozmawiamy o tym, że rodzice powinni mówi "NIE" z czystym sumieniem zawsze wtedy, gdy czują, że chcą to powiedzieć. Tylko w ten sposób pomogą dzieciom zbudować wystarczająco silną integralność, aby kiedyś same potrafiły - w swoim życiu - powiedzieć NIE wtedy, gdy trzeba będzie to zrobić.


Będziemy zajmować się tematem komunikowania granic. Ale nie będziemy mówić o konieczności stawiania dzieciom granic, ani o tym jak w krótkim czasie zdobyć nad nimi kontrolę. Porozmawiamy o tym, że aby wzrastać we wzajemnej relacji czasami trzeba powiedzieć NIE, żeby sobie samemu powiedzieć TAK.

Podczas seminarium przyjrzymy się temu:

  • jak mówić "nie" z czystym sumieniem tak żeby nie ranić innych,
  • dlaczego tak trudno jest nam mówić "nie",
  • czy dziecko też ma prawo powiedzieć nie swoim rodzicom,
  • jak usłyszeć i jak zrozumieć dziecko w "jego nie,
  • co stoi za dziecięcym "nie" ( w "nie" dziecka kryje się coś ważnego o nim samym).

Czyli porozmawiamy o tym, jak siebie usłyszeć!

Trener:
Anna Bajon

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w złotniki wydarzenia Złotniki