HACKATHON #OtwarteDane

15 czerwca 2019, 08:00 (sobota) - 22 czerwca 2019, 20:00 (sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Normaly
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

HACKATHON #OtwarteDane

#OtwarteDane to hackathon organizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Zadaniem uczestników będzie stworzenie aplikacji, wykorzystujących otwarte dane publiczne, udostępniane przez API na portalu dane.gov.pl.

Skorzystajcie z warsztatów i konsultacji z mentorami. Podejmijcie wyzwanie i w 3-5 osobowym zespole dopracujcie Wasze pomysły.


DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

Hackathon #OtwarteDane to nie tylko szansa na sprawdzenie swoich umiejętności i zdobycie nowych doświadczeń. To także kuźnia pomysłów z perspektywą wcielenia ich w życie. Przetestujcie się na Hackathonie #OtwarteDane, żeby później wziąć udział w konkursie POPC i zdobyć środki z UE na wcielenie pomysłu w życie.

Hackathon #OtwarteDane to nowe kontakty, atrakcyjne nagrody i przede wszystkim okazja do przekonania się jak duży jest potencjał otwartych danych publicznych. Do wygrania w puli nagród  35 tys. zł oraz liczne nagrody dodatkowe.


KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Zapraszamy UXowców, programistów, analityków grafików, marketerów oraz wszystkich, którzy mają głowy pełne nieszablonowych rozwiązań. Pasjonatów, którzy przy wykorzystaniu swojej wiedzy i umiejętności oraz dostępnych danych publicznych stworzą aplikacje ułatwiające codzienne życie.


KIEDY I GDZIE SIĘ WIDZIMY?

Zaczynamy 15 a kończymy 22 czerwca. W sobotę 15 czerwca warsztaty przeprowadzą eksperci: Andrzej Targosz i Maciej Ryś, po czym skonsultujecie Wasze pomysły z mentorami. Na pracę własną nad prototypami macie czas do 22 czerwca. Wtedy nastąpi prezentacja prac, ocena jury i oczywiście wręczenie nagród! Czekamy na Was w siedzibie NASK i CPPC (ul. Kolska 12), w Warszawie!


Więcej informacji o Hackathonie można znaleźć na stronie internetowej oraz Twitterze.

Regulamin

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Ministerstwa Cyfryzacji: "Otwarte dane - dostęp, standard, edukacja", dofinansowanego z Funduszy Europejskich.