Grywalizacja - WARSZAWA 8-9.04

8 Kwietnia 2017, 09:00 (Sobota) - 9 Kwietnia 2017, 14:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
Early bird, dostępny do 23.03 Early bird

Early bird, dostępny do 23.03

już niedostępne 490,00 zł -
Lazy bird Lazy bird

Lazy bird

już niedostępne 550,00 zł -

Zainteresował Cię temat grywalizacji? Widzisz jej potencjał w działaniach edukacyjnych i rozwojowych? Chcesz wykorzystać mechanikę gry w swoich projektach? Zastanawiasz się czym różni się grywalizacja od gamifikacji i gryfikacji? Zapraszamy na warsztat !

Program

Podczas 12 godzin pracy warsztatowej uczestnicy poznają proces projektowania gier i grywalizacji od podszewki. Będą również mieli okazję przełożyć zdobytą wiedzę na pratykę - w toku warsztatów uczestnicy stworzą koncepcję gry bądź grywalizacji odpowiadającej na wyzwania edukacyjne, z którymi mierzą się podczas swojej pracy. 

1. Badanie rzeczywistości

Zanim zacznie się projektować, należy dobrze zrozumieć, po co i dla kogo się to robi. W tej części uczestnicy dowiedzą się, jakie pytania warto zadać i na co zwrócić uwagę, aby uniknąć błędów na dalszym etapie.

2. Jak to jest zrobione?

Przyglądając się konkrentym, istniejącym już narzędziom, uczesticy nauczą się, z jakich elementów składają się gry i grywalizacje. Odkryją również, jaki wpływ mają te elementy na efektywność edukacyjną projektowanego narzędzia.

3. Przygotowanie do procesu projektowania

Uczestnicy poznają role, które powinny pojawić się w zespole projektowym. Dowiedzą się również, z jakich faz składa się proces projektowania i jaki powinie być efekt każdej z nich.

4. Projektowanie w praktyce

Uczetnicy wypracują listę praktycznych wskazówek, dzięki którym będą mogli uniknąc najczęstszych projektanckich pułapek.

5. Metody pracy

  • prelekcja i dyskusja z uczestnikami
  • ćwiczenia grupowe
  • case studies
  • gry

Grupa

Warsztat stworzony jest z myślą o grupie 6-16 osób. Szczególnie zapraszamy osoby, które chcą poznać mechanizmy grywalizacji oraz możliwości ich zastosowania. Popracujemy nad wykorzystaniem grywalizacji do angażowania się w proces edukacyjny i rozwojowy. Jeśli działasz w obszarze edukacji i rozwoju - ten warsztat jest dla Ciebie!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Termin

8-9 kwietnia 2017. Godziny: sobota g.9:00 - 16:00, niedziela g. 9:00 - 14:00. 

Prowadzący

Kuba Wiśniewski - projektant gier szkoleniowych i grywalizacji

Swoje projektackie szlify zdobywał w Pracowni Gier Szkoleniowych, gdzie stworzył swoją pierwszą grę - ciepło przyjęte Rozegraj miasto. Od tego czasu minęło 5 lat, w trakcie których był na pierwszej linii niemal wszystkich frontów. Projektował gry dla biznesu, organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Dla młodzieży szkolnej i nauczycieli, pracowników i menedżerów, aktywistów i urzędników. Planszowe, symulacyjne i komputerowe. Praktycznie na każdy temat. Od kameralnych, ćwiczeń po wielogodzinne gry dla setek osób.

Twoja inwestycja:

Early birds - 490 zł przy zgłoszeniu i wpłacie do 23.03.

Lazy birds - 550 zł przy zgłoszeniu i wpłacie po 23.03

Wydarzenie ma charakter niekomercyjny. Biorąc udział w warszatatach wspierasz działania Pracowni Nauki i Przygody. W cene znajdują się wszystmie materiały warsztatowe, kawa/herbata oraz owoce. Lunch uczestnicy spożywają we własnym zakresie.

O organizatorze:

Pracownia Nauki i Przygody jest organizacją pozarządową, której misją jest wspieranie rozwoju dorosłych i dzieci poprzez metody inspirowane experiential/education i adventure education. Od wielu lat prowadzimy działania w oparciu o te metody, angażujemy się w działalność naukową mającą na celu ich rozwój oraz ugruntowanie - a w końcu; dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi.


Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Warszawie wydarzenia Warszawa Kuba Wiśniewski