GrafConf 2017

14 października 2017, 09:00-19:30 (sobota)

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Toruń Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  Early Bird
Wyprzedane 79,00 zł Wyprzedane
  Regular
Wyprzedane 99,00 zł Wyprzedane

Nie masz planów na 14 października? Zapraszamy do Torunia, gdzie w inspirujących wnętrzach Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki będzie można wziąć udział w pierwszej edycji GrafConf - konferencji organizowanej przez magazyn internetowy Grafmag.

GrafConf 2017, to 8 tematycznych wykładów przeprowadzonych przez znanych i szanowanych na rodzimym rynku twórców - przedstawicieli studiów projektowych, agencji marketingowych czy freelancerów. Zakres zagadnień podejmowanych przez prelegentów będzie dość szeroki - opowiedzą oni między innymi o projektowaniu stron internetowych, identyfikacji wizualnej, ilustracji, prawie autorskim, współpracy z klientami oraz motywacji i poszukiwaniu zapału do pracy.

Prelekcjom towarzyszyć będą także warsztaty (w większości których uczestnicy będą mogli wziąć udział za darmo). Wykłady wraz z nimi tworzyć będą trzy ścieżki tematyczne - dla webdesignerów, projektantów identyfikacji wizualnych oraz ilustratorów i koncept artystów. Dzięki nim osoby zainteresowane konkretnym tematem będą mogły całkowicie się mu poświęcić, bez konieczności angażowania się w te, które ich nie interesują.

W holu Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki spotkać się będzie można z przedstawicielami firm związanych z branżą i porozmawiać z prelegentami oraz innymi uczestnikami. We współpracy ze sponsorami i partnerami zorganizowane zostaną także mini konkursy i akcje, które uprzyjemnią cały dzień - szczegóły już wkrótce!

Sponsorem głównym konferencji jest firma Wacom.

W roli prelegentów wystąpią:

Patrycja Podkościelny

Ilustrator, grafik i wykładowca z Trójmiasta. Miłośniczka mediów tradycyjnych, typografii i gridów. Współpracowała m.in. z: "Adobe", "Grey" (Singapur), "Mini", "Nike", "2+3D", "Newsweek", "Przekrój", "Miesięcznik znak". Na konferencji opowie o tym jak odnaleźć i wykorzystać własny styl w komercyjnej pracy ilustratora.

Jacek Kłosiński

Pomaga w kreatywnej pracy. W jaki sposób? Przede wszystkim prowadzi szkolenia. Uczy projektowania graficznego, podpowiada jak budować marki, prowadzić własny biznes, uczy produktywności i kreatywności. Na GrafConf opowie o tym gdzie i jak szukać inspiracji do pracy twórczej.

Krzysztof Fabianowski, Minima Advertising People

Od 10 lat prowadzi agencję Minima Advertising People™, która w swoim portfolio ma ponad 100 marek. Budując komunikację kładzie nacisk na wyróżnik, spójność oraz konsekwencję. Zawsze odnosi się do fundamentów marki. Laureat Visual Identity Awards oraz The DRUM Dream Awards. Podczas swojej prelekcji podpowie, jak rozmawiać z klientami i przekonać go do swoich pomysłów.

Marek Guziński, Rio Creativo

Projektant i współzałożyciel studia Rio Creativo specjalizującego się w brandingu. Codziennie stawia sobie i zespołowi wyzwanie, aby łączyć kluczowe wartości marki z ciekawymi rozwiązaniami graficznymi. Podczas swojej prezentacji opowie o tym jak nadawać logo znaczenia i stworzyć znak, który przetrwa próbę czasu.

Magdalena Miernik, Lookreatywni

Prawnik zajmujący się na co dzień sprawami z zakresu prawa własności intelektualnej. W pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim prawem autorskim. Jej klientami są agencje kreatywne, studia graficzne oraz firmy z branży technologicznej. Swoim wykładem poszerzy wiedzę słuchaczy o to jak czytać i tworzyć umowy w kreatywnym świecie.

Emilka Bojańczyk, Podpunkt i Superskrypt

Grafik, założycielka software house'u Superskrypt i studia graficznego Podpunkt. Laureatka European Design Awards, Projekt Roku, Must Have Lodz Design Days, Dobry Wzór, Mobile Trend Awards. Na GrafConf opowie o tym jak i czy w ogóle warto stosować popularne trendy w projektowaniu stron internetowych.

Aga Naplocha i Marta Sztybor, The Awwwesomes

Aga jest projektantką graficzną i koderką, na co dzień pracuje w Adobe. Marta jest programistką frontend. The Awwwesomes - ich wspólna inicjatywa skupia pasjonatów projektowania i programowania. Pod jej skrzydłami organizowane są bezpłatne warsztaty z HTML & CSS oraz spotkania dla projektantów i programistów. Opowiedzą o trudach komunikacji pomiędzy projektantem a koderem.

Ewa Zabaryło-Duma i Paweł Graniak, Potega Obrazu

Ewa, to ilustrator, artysta koncepcyjny, rysownik. W zawodzie od 15 lat. Tworzy grafikę do gier, ilustracje, okładki do książek i gier, storyboardy i komiksy. Paweł, to twórca konceptów postaci, autor scenariuszy, game designer. Projektuje na potrzeby gier komputerowych, komiksów i filmów animowanych. W trakcie swojej prelekcji opowiedzą o potworów na potrzeby gier.

Zobacz również:

konferencje konferencje w Toruniu Branding Design Grafika Ilustrowanie Projektowanie stron internetowych UX Design wydarzenia Toruń Aga Naplocha Emilka Bojańczyk Ewa Zabaryło-Duma Jacek Kłosiński Krzysztof Fabianowski Magdalena Miernik Marek Guziński Marta Sztybor Patrycja Podkościelny Paweł Graniak