GDD2017 I Zostań projektantem! I warsztaty dla dzieci

6 lipca 2017, 17:00 (czwartek) - 8 lipca 2017, 18:45 (sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Zostań projektantem! I I tura I 6 lipca
już niedostępne -
  Zostań projektantem! I II tura I 7 lipca
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Zostań projektantem! I III tura I 8 lipca
już niedostępne -

Pokaż dorosłym jak powinien wyglądać plac zabaw! Zapraszamy dzieci i rodziców do projektowej burzy mózgów, dzięki której dzieci - przy wsparciu projektantów - stworzą swoje wymarzone miejsce do psot.

Głównym celem warsztatów jest wprowadzenie dzieci w świat designu oraz odkrycie młodych talentów. Wspólnie przejdziemy etapy współczesnego procesu projektowego, w tym burzę mózgów, rozwiązywanie problemów, a także prototypowanie. Dowiemy się, dlaczego projektant zawsze z kimś współpracuje oraz jak może mu pomóc psycholog czy etnograf. Zdjęcia projektów placów zabaw. wykonanych przez dzieci, staną się częścią wystawy o designie.

W ramach warsztatów powstanie również strefa pytań i odpowiedzi, która pozwoli projektantom zrozumieć jak dzieci oraz ich opiekunowie postrzegają zabawki i zabawę.

Warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 10 lat.

  • I tura I 6 lipca, 17:00-18:45
  • II tura I 7 lipca, 17:00-18:45
  • III tura I 8 lipca, 17:00-18:45

PROWADZĄCY: Karolina Perrin

Designer. Autorka wielu wystaw interaktywnych, szczególnie pierwszej w Polsce interaktywnej galerii dla najmłodszych "Bzzz!" w Centrum Nauki Kopernik. Ukończyła studia projektowe we Francji i Kanadzie. Od kilku lat regularnie współpracuje z centrum nauki rozwijając nowy format edukacji i twórczości na pograniczu sztuki i technologii — makespace. Współpracowała z Tinkering.

Rozwija i popularyzuje w Krakowie nowoczesną metodologię projektowania partycypacyjnego i design thinking, które umożliwiają tworzenie w dużych interdyscyplinarnych zespołach projektów uwzględniających zróżnicowane doświadczenia użytkowników, w procesie zorientowanym na wprowadzanie pozytywnych zmian społecznych.

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Gdyni wydarzenia Gdynia