To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Warsztaty barwienia tkanin za pomocą roślin barwierskich

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Warsztaty barwienia tkanin za pomocą roślin barwierskich

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Na warsztatach dowiemy jakie rośliny posiadają właściwości farbiarskie, a także które części - owoc, pędy, kłącze, kwiaty czy liście - zawierają barwniki.

Dowiemy się też, które z występujących dziko w przyrodzie roślin i uprawianych w przydomowych ogródkach kwiatów barwią na jeden z trzech kolorów podstawowych: żółty, niebieski i czerwony. Poznamy tajemnice pilnie strzeżone przez barwierskich mistrzów z dawnych czasów. W ramach warsztatów przewidziane jest wprowadzanie teoretyczne, a także zapoznanie się z wieloma informacjami praktycznymi wynikającymi z wieloletniego doświadczenia obu prowadzących.

Warsztaty skierowane do dzieci w wieku szkolnym.


PROWADZĄCY: Katarzyna Schmidt-Przewoźna oraz Anna Maria Brandys


Katarzyna Schmidt-Przewoźna - Ukończyła z wyróżnieniem PWSSP w Poznaniu - architekturę wnętrz i tkaninę. Przez 12 lat pracowała jako kierownik artystyczny "Cepelii", tworząc wiele znanych w świecie kolekcji tkanin. W 1993 założyła Pracownię Naturalnego Barwienia "Sztuka Naturalna" w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Jest autorem i współautorem ok. 100 publikacji naukowych z zakresu barwienia naturalnego, tkaniny, sztuki, rzemiosła artystycznego. Organizuje warsztaty barwienia naturalnego propagując historyczne i własne metody technologiczne. Brała udział w 70 wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz w ponad 80 Międzynarodowych Konferencjach Naukowych. Aranżowała 20 wystaw w Muzeach. Uczestniczyła w realizacji 10 grantów naukowo-badawczych, często będąc ich kierownikiem.

Anna Maria Brandys - Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Malarstwo i Edukacja Artystyczna. Założycielka Fundacji Jak Malowana i koordynatorka projektu Dom Bajek. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorowana również stypendium artystycznym Miasta Poznania. Uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i zagranicą. Oprócz pracy twórczej od lat zaangażowana jest w działalność edukacyjną i arteteraputyczną na terenie Poznania. Zawodowo związana z Pracownią Barwienia Naturalnego Sztuka Naturalna w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu.

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Gdyni Design wydarzenia Gdynia Anna Maria Brandys Katarzyna Schmidt-Przewoźna