Warsztaty popołudniowe Design Thinking

21 października 2014, 17:00 (wtorek) - 24 listopada 2014, 19:30 (poniedziałek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
bilet wstępu na 4 warsztaty popołudniowe Design Thinking Bilet na warsztaty popołudniowe Design Thinking

bilet wstępu na 4 warsztaty popołudniowe Design Thinking

już niedostępne 74,99 zł -

Warsztaty popołudniowe Design Thinking to cykl spotkań poświęconych poszczególnym etapom procesu Design Thinking: Empatii, Definiowaniu problemu, Generowaniu rozwiązań, Prototypowaniu i Testowaniu. Zapraszamy do zgłębienia metod Design Thinking podczas czterech intensywnych spotkań, od wtorku do piątku w godz. 17-19:30 w siedzibie CITTRU, przy ul. Czapskich 4.


Warsztat 1: Empathize your enterprise

Data: 21.10.2014, godz. 17:00 - 19:30 , CITTRU

trenerzy: Krzysztof Oleksy, Izabela Paluch


Warsztat 2:  Śladami A. Einstein’a - definiowanie problemu

Data: 22.10.2014, godz. 17:00 - 19:30, CITTRU

trenerzy: Małgorzata Pytel, Magdalena Wierzańska


Warsztat 3: Generowanie pomysłów

Data: 23.10.2014, godz. 17:00 - 19:30, CITTRU

trenerzy: Małgorzata Pytel, Jadwiga Sitnicka


Warsztat 4: Prototypowanie i Testowanie

Data: 24.10.2014, godz. 17:00 - 19:30, CITTRU

trenerzy: Joanna Zabawa


Szczegółowe opisy warsztatów można znaleźć poniżej.Szczegółowe opisy warsztatów:

Warsztat 1: Empathize your enterprise

Data: 21.10.2014, 17:00 - 19:30 , CITTRU

trenerzy: Krzysztof Oleksy, Izabela Paluch


Jeśli jesteś przekonana/y, że Twój Autobus Innowacji jest na właściwej drodze, lecz wciąż nie możesz dotrzeć do celu to warto zjechać na Design Thinking Road, wysiąść na przystanku Empathy i spytać o drogę mieszkańców. Empathy to narzędzie opracowane przez naukowców ze Stanford University zakładające, że aby dotrzeć do odbiorcy Twojego pomysłu musisz mieć wiedzę jak oni sami go postrzegają. Udział w warsztacie Empathize Your Enterprise, dzieki technikom takim jak Interview for Empathy czy Empathy Map. pozwoli Ci zweryfikować swoje podejście do istniejącego lub planowanego przedsięwzięcia i skierować je na nowe tory.


Warsztat 2:  Śladami A. Einstein’a - definiowanie problemu

Data: 22.10.2014, godz. 17:00 - 19:30, CITTRU

trenerzy: Małgorzata Pytel, Magdalena Wierzańska


Opis warsztatu:

If I had an hour to solve a problem I'd spend 55 minutes thinking about the problem and 5 minutes thinking about solutions."                                                                                              - Albert Einstein


Przyjdź i sprawdź metodę Alberta Einstein’a, który gdyby miał godzinę na rozwiązanie problemu, to 55 min poświęciłby na zdefiniowanie tego problemu a pozostałe 5 min na jego rozwiązanie. Uważasz, że to niemożliwe? 22 października 2014r. przetestujemy to, stosując ciekawe techniki z zakresu kreatywności i analitycznego myślenia. Postawimy kilka problemów, rozłożymy i złożymy je niczym puzzle, przedefiniujemy, przeanalizujemy okoliczności i przetestujemy ostatnie 5 min na nowe rozwiązania. Gotowi do nowego doświaczenia i dobrej zabawy? Zapraszamy.


Warsztat 3: Generowanie pomysłów

Data: 23.10.2014, godz. 17:00 - 19:30, CITTRU

trenerzy: Małgorzata Pytel, Jadwiga Sitnicka


Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się wymyślić tysiąc rozwiązań jakiegoś problemu tylko po to, żeby ktoś obcy podsunął Ci złote rozwiązanie? Jeśli to uczucie nie jest Ci obce - przyjdź do nas przekonać się, jak łatwo je zmienić! Olśnienia doznasz 23 października 2014r. kiedy pokażemy Ci, jak nie bać się problemu i jak nie utknąć... szukając dla niego rozwiązania! Wspólnie skupimy się na trenowaniu kreatywności i przekraczaniu granic pomysłowości, nie zabraknie też nowych, czasem dziwnych technik, dzięki którym generowanie pomysłów stanie się dla Ciebie drugą naturą. Chcesz rozbudzić w sobie kreatywną bestię? Zapraszamy!


Warsztat 4: Prototypowanie i Testowanie

Data: 24.10.2014, godz. 17:00 - 19:30, CITTRU

trenerzy: Joanna Zabawa


Masz tysiąc pomysłów na minutę, z nich potrafisz już samodzielnie wybrać to najlepsze na świecie... i w tym momencie panika. Skąd wiadomo że właśnie to będzie najlepsze? Czy jeśli podoba się mnie to spodoba się też innym ludziom? Czy to w ogóle da się zrobić? Ile to będzie kosztować? Czy to wszystko w ogóle ma jakiś sens?....Stop! Keep calm and prototype! Czy też jak mawiała moja babcia, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Zapraszam wszystkich pomysło-posiadaczy na wieczór zderzenia z rzeczywistością. Będziemy budować, kleić, opowiadać, składać, kodować, sieciować… w skrócie prototypować i testować najlepsze rozwiązania tak by znaleźć to jedno optymalne i wymarzone z którym wyruszycie w świat.

 


Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Krakowie Design Thinking Firma Kreatywność Programowanie Przedsiębiorczość Tester Testowanie Oprogramowania wydarzenia Kraków