To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zaproszenie
już niedostępne -

Spotkanie, które przygotowaliśmy dla Państwa będzie miało formę warsztatową, skupiając się głównie na zaprezentowaniu możliwości jakie dają urządzenia Apple w procesie edukacji dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.


Podczas warsztatów zaprezentujemy zastosowanie iPada w procesie edukacji wczesnoszkolnej oraz Szkoły Podstawowej. Wskażemy czynniki wpływające na podniesienie efektywności nauczania i terapii tych dzieci. Zaprezentujemy przykłady pozytywnych oddziaływań pracy z mobilnymi urządzeniami. Przybliżymy Państwu aplikacje, które usprawniają motorykę małą i niwelują niezgrabność ruchową. Skupimy się także na aplikacjach, które ćwiczą percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo- ruchową, uczą dzieci kategoryzowania, rozróżniania przedmiotów, logicznego myślenia ale także pozwalają na ćwiczenia orientacji przestrzennej. W naszej ofercie nie zabraknie również przykładów zastosowań nowoczesnych technologii w pracy z dziećmi z autyzmem i Zespołem Aspergera.

Zaprezentujemy szereg gier edukacyjnych oraz programów, które pozwalają na doskonalenie nauki pisania, czytania oraz takich, które podnoszą umiejętności matematyczne.

Warsztaty adresowane są dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i II etapu edukacyjnego, w szczególności pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną i innymi dysfunkcjami.


Poniżej przestawiamy agendę spotkania:

  1. Prezentacja korzyści wynikających z wykorzystywania iPadów w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi- praktyczne przykłady. 
    1. Blog www.specjalni.pl
    2.  Projekt "Pod choinką"
    3. Projekt "Jesienny TIK".
    4. Innowacje pedagogiczne z wykorzystaniem TIK.
  2. Prezentacji iPadów- obsługa urządzeń, konfiguracja, sposoby instalowania aplikacji.
  3. Prezentacja i zastosowanie konkretnych aplikacji i programów ze wskazaniem ich przeznaczenia:
    • jakie umiejętności ćwiczą i doskonalą
    • jakie dysfunkcje niwelują i korygują
    • jak wspierają edukację dzieci z autyzmem i zespołem aspergera
    • jakie mają zastosowanie w terapii
    • przykłady aplikacji podnoszących efektywność kształcenia
    • przykłady aplikacji, które wykorzystywać możemy do tworzenia plakatów, prezentacji, interaktywnych testów, puzzli, quizów.

Prowadzące: Jolanta Majkowska i Zyta Czechowska

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Katowice