Pokaz filmu "Czarownice" z muzyką na żywo w CeTA Wrocław

13 Września 2019, 19:00 (Piątek)

Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, Wrocław Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet wstępu
już niedostępne 10,00 zł -
  zaproszenie
Wyprzedane bezpłatny Brak wolnych miejsc

We wrześniowy piątek 13-go, zapraszamy ponownie do świata magii i czarów, czyli na pokaz szwedzkiego horroru "Czarownice" z 1922 roku. Będzie to druga edycja wydarzenia, które jesienią ubiegłego roku cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Niemy film, w reżyserii Benjamina Christensena, zostanie zilustrowany graną na żywo muzyką.

"Czarownice" ("Häxan") łączą fabułę z dokumentem i poruszają temat ewolucji magii i czarów, od pogańskich korzeni do histerii, która opanowała później Europę i polowań na czarownice. W latach 20 XX w. film był najdroższą skandynawską produkcją. Zastosowano w niej wiele nowatorskich, jak na tamte czasy, tricków, rozwiązań technicznych i efektów specjalnych. Film z uwagi na zawartość kontrowersyjnych w owych czasach treści był w wielu krajach cenzurowany, a w Stanach Zjednoczonych zakazany.

Horror Christensena prezentowaliśmy już w CeTA w listopadzie ubiegłego roku i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Komu nie udało się zobaczyć go jesienią ma teraz wyjątkową szansę.

Pokazowi, który odbędzie się 13 września 2019 r. o godz. 19:00 w Studiu im. Zbyszka Cybulskiego, towarzyszyć będzie grana na żywo autorska muzyka, stworzona przy wykorzystaniu m.in. gitary, skrzypiec, elektroniki, instrumentów perkusyjnych i głosu, przez trio muzyków: Annę Porzyc, Anastazję Sosnowską i Dariusza Jackowskiego.


-----------------------

MUZYCY:

Dariusz Jackowski - gitary, mandolina, lapsteel, flet, klawisze, ukulele basowe

- multiinstrumentalista, improwizator, specjalista w dziedzinach zastosowania systemów generatywnych w muzyce i programowania audio. Współpracował z wieloma uznanymi artystami, muzykami i kompozytorami m.in. Pawłem Hendrichem, Cezarym Duchnowskim, Andrzejem Bauerem, Rafałem Augustynem, Krzysztofem Wołkiem, Kostasem Georgakopulosem i Ainarą LeGardon. Wykłada syntezę dźwięku w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest autorem prac naukowych na prestiżowych konferencjach m.in. International Computer Music Conference. Brał udział m.in. w festiwalach Musica Polonica Nova, ISMC World Music Days i Avant Art Festival. Jest inicjatorem i pomysłodawcą różnego rodzaju innowacyjnych projektów, łączących muzykę z nowoczesnymi technologiami.

Anastazja Sosnowska - głos, skrzypce, instrumenty perkusyjne

- wokalistka, improwizatorka, kompozytorka i autorka tekstów, zakochana we wszelkich przejawach twórczego wykorzystania potencjału. Dla swej muzyki kolekcjonuje dźwięki podczas podróży, międzykulturowych i międzygatunkowych spotkań. Absolwentka klasy wokalnej Instytutu Jazzu i Muzyki estradowej PWSZ w Nysie. Działała w przedsięwzięciach takich jak: Slot Art Orchestra, Mix The Voices Of Europe, Veni Orchestra, Orkiestra Improwizująca, Bela Noc, Jazztopad Festival, Urbanator Days czy Mir. Na co dzień prowadzi zajęcia wokalne we Wrocławiu. Współtworzy także wokalne trio eksperymentalne "I zjadłam jarzębinę" oraz zespół "Światło". Obecnie pracuje nad autorskim projektem łączącym światy improwizacji wokalnej i instrumentalnej na styku muzyki intuitywnej, ludowej, elektronicznej oraz jazzu.

Anna Porzyc - głos, skrzypce, instrumenty perkusyjne

- kompozytorka, teoretyk muzyki, pedagog. W latach 2005-2010 studiowała teorię muzyki na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na tej samej uczelni w 2010 roku ukończyła studia I stopnia, a w 2012 roku studia II stopnia w zakresie kompozycji muzycznej. Kształciła się pod kierunkiem Jana Antoniego Wichrowskiego (kompozycja ogólna), Cezarego Duchnowskiego (kompozycja komputerowa) oraz Zbigniewa Karneckiego (kompozycja teatralna i filmowa). Jej utwory autonomiczne wykonywane były m.in. na koncertach kameralnych organizowanych przez Filharmonię Wrocławską, a także na festiwalach muzyki współczesnej takich jak Musica Electronica Nova czy Poznańska Wiosna Muzyczna. Jest laureatką m.in. Konkursu dla Młodych Kompozytorów I Gorzowskiego Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciech Kilara oraz VII Konkursu Kompozytorskiego im. Zygmunta Mycielskiego. Obecnie uczy przedmiotów teoretycznych we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz zajmuje się twórczością kompozytorską.

Zobacz również:

film Film wydarzenia Wrocław