Webinar: Cohousing - budować i mieszkać w grupie

27 lutego 2014, 20:00-21:30 (czwartek)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Dla nowych uczestników

dostępnych: 2000

już niedostępne -
Mamy już za sobą pierwsze spotkanie dotyczące Cohousingu, które odbyło się kilka tygodni temu. W najbliższy czwartek o godz. 20.00 odbędzie się drugie spotkanie kontynuujące tą tematykę. Możesz dowiedzieć się kilku wstępnych szczegółów o planowanym we Wrocławiu międzynarodowym sympozjum o cohousingu, o osiągnięciach ekipy cohousing.pl w temacie współpracy z instytucjami finansującymi a także sporo nowych treści związanych z tym jak to jest mieszkać w Cohousingu.

To właśnie ten ostatni aspekt będzie głównym tematem drugiego webinara o Cohousingu. Anna Sokołowska (socjolog) i Monika Sznel (antropolog) przybliżą uczestnikom ludzką stronę tej formuły współzamieszkiwania : 

co się dzieje jak się tworzy grupa, dlaczego cohousing, poszukiwania alternatyw, sposoby poszukiwania przyszłych sąsiadów, zacieśnianie więzów w grupie, poszukiwania odpowiednich rozwiązań formalno-prawnych, właściwe planowanie z architektem, zalety i wady życia w grupie, niepełnosprawni w cohousingu, wzajemna pomoc sąsiedzka i większa autentyczność życia,wspólne projekty budujące tożsamość grupową

➤ DOWIEDZ SIĘ O CO CHODZI:
1. http://www.youtube.com/watch?v=f_Ktj73uVtk (prof. Dick Vestbro)
2. http://www.youtube.com/watch?v=5_55kHX_188& (Cohousing explained)
3. http://8domow.pl/8-powodow-dlaczego-warto-budowac-w-grupie/
 
✔ wstęp wolny-odpłatny: #Give-What-You-Feel ( więcej o modelu poniżej )
✔ data i czas: 27 lutego 2014, godz. 20:00 - 21:30
✔ miejsce: internetowe spotkanie w formule webinaru (link do webinaru wyślemy mailem wszystkim zarejestrowanym )

➤ WEBINAR to nic innego jak odbywające się "na żywo" seminarium przeniesione z sali wykładowej do Internetu. W trakcie jego trwania wszyscy uczestnicy widzą wykładowcę i innych uczestników, mogą się z nimi bezpośrednio kontaktować - zadawać pytania i wyrażać opinie. Każdy uczestnik "siedzi w pierwszym rzędzie" - nikt mu nie zasłania, nikt mu nie przeszkadza. Prezentacje pokazywane przez wykładowcę są widoczne na Twoim ekranie.

➤ GIVE-WHAT-YOU-FEEL (płatność) to metoda pozwalająca każdemu wpłacić dowolną kwotę wedle swoich odczuć i uznania. Jak to działa? Wydarzenie jest płatne, ale udostępniamy link do niego każdemu zainteresowanemu i nie pobieramy żadnych opłat przed webinarem. Dopiero po zakończeniu prezentacji i wysłuchaniu wszystkich prelegentów dajemy Ci możliwość opłacenia uczestnictwa wedle Twojego uznania i odczuć związanych z wartością jaką dane wydarzenie dla Ciebie miało. Dzięki Twojej wpłacie możemy zrealizować to wydarzenie oraz rozpocząć pracę nad wieloma innymi projektami, które służą całej społeczności Cohabitatu. Ekonomia doświadczeń w praktyce !

Zobacz również:

szkolenia Architektura Psychologia Relacje międzyludzkie Ulepszanie domu Małgorzata Piotrowska Paweł Sroczyński