To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny bilet

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc


STOWARZYSZENIE INŻYNIERII WYMAGAŃ serdecznie zaprasza na 18 spotkanie w ramach cyklu: "boomBA - Spotkania Analityków ", tym razem widzimy się w SIECI

TEMAT  : "Modelowanie zagrożeń czyli o pozyskiwaniu wymagań dot. bezpieczeństwa"

OPIS WYSTĄPIENIA:

Co jakiś czas w mediach pojawia się informacja o tym, że firmie X wyciekły dane a firma Y jest szantażowana przez hakerów. Z drugiej strony bezpieczeństwo w firmie kojarzy się ze zmianą hasła co 4 tygodnie i brakiem możliwości podłączenia USB :-). W świecie, gdzie informacja to wartość dająca przewagę, gdzie ochrona danych w tym i osobowych staje się wyzwaniem analiza ryzyka i podatności systemów na ataki jest koniecznością.

Zabezpieczanie systemu zaczyna się już w fazie analizy i projektowania. To właśnie analityk poza pozyskaniem wymagań biznesowych i systemowych będzie pierwszą osobą, która dotknie wymagań związanych z bezpieczeństwem aplikacji.

W trakcie tego wystąpienia opowiem o tym, w którym momencie analizy trzeba pomyśleć o wymaganiach dot. bezpieczeństwa i jak je pozyskać. Nie zabraknie też krótkiego przykładu, który zilustruje to niełatwe zadanie.

Zapraszamy.

GRUPA DOCELOWA:

  • analitycy biznesowi,
  • analitycy systemowi,
  • inżynierzy wymagań,
  • product ownerzy,
  • kierownicy projektów,
  • QA,
  • UX
  • testerzy, 
  • Scrum Master
  • Agile Coach
  • oraz wszyscy ci, którzy na co dzień tworzą rozwiązania dla Biznesu.

🏢 MIEJSCE WYDARZENIA: 28 kwietnia (wtorek), godz. 18:00, WEBINARIUM


18:00-18:45 - Michał Wolski - "Modelowanie zagrożeń czyli o pozyskiwaniu wymagań dot. bezpieczeństwa."

18:45 - 19:00- Q&A Session



MICHAŁ WOLSKI

Od blisko 15 lat zajmuję się szeroko rozumianą inżynierią oprogramowania. Specjalizuję się w modelowaniu procesów biznesowych, architekturze korporacyjnej, zarządzaniu wymaganiami oraz projektowaniu systemów informatycznych. Prowadziłem także projekty w metodykach zwinnych takich jak SCRUM czy Agile Modeling.

Na co dzień używam Enterprise Architect'a firmy Sparx Systems. Modeluję stosując notację UML, BPMN, ArchiMate. Narzędzia CASE i notację uzupełniam dobrymi praktykami oferowanymi przez Rational Unified Process, Essential Unified Process, SCRUM, Agile Modeling oraz TOGAF.

W swojej pracy zawodowej pełniłem role analityka, projektanta, Scrum Mastera, kierownika projektu, zamawiającego, trenera, coacha oraz konsultanta. Moimi klientami były małe i duże oraz ogromne firmy, które reprezentowały sektory: finansów, ubezpieczeń, bankowości, energetyki, logistyki oraz publiczny. Lubię współpracować także z dostawcami systemów informatycznych

Strona: https://wolski.pro

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/micwolski/



ORGANIZATOR:




Zobacz również:

szkolenia Agile Analityk IT Analiza techniczna Bezpieczeństwo