TrojQA: 48. spotkanie Trójmiejskiej Społeczności Testerskiej
28 Stycznia 2020, 18:30 (Wtorek)
Zapraszamy na 48. spotkanie Trójmiejskiej Społeczności Testerskiej!
TrójQA jest projektem, którego myślą przewodnią jest wymiana wiedzy oraz doświadczeń w zakresie jakości oprogramowania.
Agenda:
- Rafał Błaczkowski - "Py.test - historia z życia wzięta"
- Michał Kujałowicz - "Błędy poznawcze (cognitive biases) i ich wpływ na konkretne sytuacje w naszej pracy"
TrojQA.pl i na fanpage'u /trojqa
DATA: 28.01.2020, godz. 18:30 (wtorek)
Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2693070124142880/
O prelegentach i prezentacjach:
Rafał Błaczkowski
Deep Learning Software Engineer, który pracuje jako QA, gdyż również sztuczna inteligencja potrzebuje swoich adwokatów jakości. Z branżą IT związany jest od przeszło 6 lat. Obecnie pracuje w zespole tworzącym procesor do treningu sztucznych sieci neuronowych w firmie Intel.
Py.test - historia z życia wzięta
Podczas spotkania zostanie przedstawiony python'owy framework testowy py.test w praktyce. Spotkanie będzie miało formę intensywnego kursu, który przez niecałą godzinę przedstawi najważniejsze funkcje frameworku py.test. Jeżeli interesuje Cię Python, frameworki testowe, podejście do tworzenia testów automatycznych - zapraszam serdecznie na to spotkanie.
Stopień zaawansowania słuchaczy - dla każdego bez względu na stopień zaawansowania.
Michał Kujałowicz
W branży od 2005 roku. Od 2011 pracuje w firmie Spartez. Zaczynał karierę jako tester, następnie Test Manager, Quality Assistant i Quality Engineering Manager. Od 2018 roku Michał jest Development Managerem dla produktu Jira Server i kieruje organizacją obejmującą ponad 40 osób. Wykładowca na studiach podyplomowych z testowania oprogramowania, współorganizator TrójQA i konferencji AADays w 2017 i 2018 roku. Obecnie Michał skupia się na rozwoju umiejętności związanych z byciem liderem i uczeniu innych w zakresie umiejętności miękkich.
Błędy poznawcze (cognitive biases) i ich wpływ na konkretne sytuacje w naszej pracy
Nasze życie prywatne i zawodowe pełne jest niezliczonych sytuacji które wymagają od nas oceny, decyzji i reakcji. Od tego jak radzimy sobie z tymi sytuacjami zależy nasz sukces. Do tego aby radzić sobie z nimi dobrze potrzebujemy świadomości, wiedzy i praktyki. Poprzez tą prezentację chciałbym zbudować ten pierwszy element, świadomość, w zakresie: jak działa nasz umysł, w jakie pułapki (cognitive biases) potrafi nas wpędzić i w jakich sytuacjach w pracy mogą one mieć największe znaczenie. Podzielę się ogólnymi przykładami jak i swoimi doświadczeniami z pułapkami naszego umysłu. Mam nadzieję że z prezentacji wyjdziesz z wiedzą i motywacją do pracy nad zachowaniami które mogą mieć wpływ na Twój sukces.
Jak Dojechać? (GPNT, budynek C, poziom -1, sala FGH)
WSTĘP WOLNY!!
(rejestracja wymagana ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych miejsc)
Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz pojawić się na spotkaniu oddaj bilet innej osobie zainteresowanej lub daj nam znać na fanpage'u, zwolnimy Twoje miejsce.
Bądź ekologiczny -
nie drukuj biletu. Listę zarejestrowanych osób będziemy mieć ze sobą.
Do zobaczenia!
Miejsce
Trzy Lipy 3, Gdańsk