To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Zwiedzanie pracowni Karola Broniatowskiego
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Was na Mariensztat do pracowni artysty Karola Broniatowskiego, polskiego rzeźbiarza zamieszkałego w Berlinie od 1976 roku, dzięki stypendium DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst. Artysta tworzy głównie rzeźby postaci ludzkich z papieru gazetowego.
Urodził się w Łodzi, studiował od roku 1964 na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie u profesora Jerzego Jarnuszkiewicza. Studia ukończył w roku 1970. W roku 1972 przedstawił Broniatowski figury z papieru gazetowego na XXXVI Biennale w Wenecji, Biennale w São Paulo, a także w Filadelfii, Paryżu, Mannheimie oraz w galeriach w Nowym Jorku, Antwerpii, Gandawie i Brukseli. Broniatowski uczestniczył w wielu konkursach na pomniki. W roku 1991 stworzył "Pomnik deportowanych Żydów Berlina przy dworcu Berlin-Grunewald" w postaci bloku betonu o długości 20 m z wgłębionymi sylwetkami ludzi.
W roku 1996 na zlecenie Banku LGT w Liechtensteinie stworzył "stopę z Bendern" - rzeźbę z brązu o wysokości 5,15 m wyobrażającą fragment stopy niewidzialnego giganta.
Oprócz rzeźb zajmuje się Broniatowski grafiką i rysunkiem.

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w Warszawie wydarzenia Warszawa