To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Liczba biletów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Przy wejściu obowiązuje lista imienna.
Jedna osoba podczas rejestracji może zgłosić maksymalnie 3 uczestników.
Rejestracja online

Liczba biletów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Przy wejściu obowiązuje lista imienna.
Jedna osoba podczas rejestracji może zgłosić maksymalnie 3 uczestników.

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Spotkanie z Elisabeth Revol. "Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat"
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja. Podczas spotkania będzie można kupić książkę i zdobyć autograf od autorki.

W styczniu 2018 roku Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz zdobywają Nanga Parbat. W drodze powrotnej Mackiewicza dopada choroba wysokościowa. Revol pomaga mu zejść około 800 metrów poniżej szczytu, gdzie Czapkins zostaje na zawsze. Ona ocalała dzięki brawurowej akcji ratunkowej himalaistów spod K2 - Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Denisa Urubki i Piotra Tomali.

"Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat" to intymna opowieść Elisabeth Revol o wydarzeniach na Nanga Parbat, które odgrywały się na oczach milionów widzów na całym świecie zimą 2018 roku. Książka ukazała się 22 stycznia 2020 roku, a już w lutym Himalaistka zagości w Polsce, by spotkać się z czytelnikami.

- "Muszę żyć z tym ostatnim obrazem Tomka, tam na górze, z jego zachrypniętym głosem i z tymi słowami pełnymi nadziei, które mu wtedy zostawiłam, wierząc, że jeszcze przyjdzie pomoc" - mówiła Elisabeth Revol w wywiadach po francuskiej premierze swojej książki.

W "Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat" Revol po raz pierwszy szczegółowo i szczerze konfrontuje się z własną traumą, którą przeszła po tym jak zdobyła szczyt Nanga Parbat. Relacjonuje ciąg zdarzeń z wyprawy i poprzez pisanie stara się zrozumieć i zdystansować do tego, co przeżyła. Himalaistka opowiada również jak uniknęła amputacji odmrożonych rąk i stóp, a także o tym jak tragedia, która ją spotkała - śmierć Mackiewicza i otarcie się o własną - zmieniły jej podejście do wspinaczki.

Revol jest pierwszą kobietą na świecie, która w ciągu 16 dni zdobyła trzy ośmiotysięczniki bez tragarza i tlenu (2008r). W 2017 roku weszła na Lhoste - czwarty najwyższy szczyt świata - bez tlenu. Z zawodu Elisabeth jest wuefistką, jednak po pamiętnych wydarzeniach pod Nanga Parbat nie wróciła już do pracy. W wiosce w Prowansji, obok domu Elizabeth, pojawiło się wielu dziennikarzy, zadających pytania, na które nie była gotowa. Przez długi czas nie była także gotowa na powrót w góry. Ostatecznie przełamała i tę barierę i ruszyła ponownie w góry. - Moje podejście się zmieniło. Po Nanga Parbat aspekt sportowy nie jest dla mnie tak istotny. Szukam tego, co mnie pociąga w górach, i emocji, które w nich przeżywam. Podążam w stronę fascynacji i kontemplacji zamiast wyczynu - mówiła w wywiadach po premierze swojej książki we Francji.

Zapraszamy na spotkanie

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa